Bolszewo

Reklamy
 1. Mietek
  30 stycznia 2011 o 21:44

  Witam
  Niepokoi mnie fakt, że nowe bolszewskie chodniki są odsnieżane przez ciężki sprzęt tzn. traktory z przyczepami wyładowane piaskiem.
  Wiadomo, że odśnieżanie jest konieczne. Jednak już teraz widać miejscami rozjeżdżoną kostkę na chodniku i otaczającą trawę.
  Uważam, że skoro zostały wydane zapewne niemałe pieniądze na budowę infrastrukury, to warto też zainwestować w odpowiedni sprzęt i o nią zadbać.
  Nie marnujmy pracy ludzi i pieniędzy podatników.
  Mietek

  • Maciej
   4 lutego 2011 o 15:00

   Dziękuję za zgłoszone uwagi. Temat został przekazany do zarządców dróg. W razie kolejnych takich sytuacji proszę o informację z podaniem nazwy konkretnej ulicy.
   Pozdrawiam

   • Mietek
    15 lutego 2011 o 11:57

    Witam.Dzięki za odpowiedz>Problem w tym,że nic się nie zmienił.Traktor dale jeździ po chodniku przy ul.Zamostnej a chodnik w coraz gorszym stanie.Najciekawsze jest to ,że w sobotę 12.02 i niedzielę 13.02 chodniki były suche i nieoblodzone a i tak,ktoś wpadł na pomysł posypania ich piaskiem i solą.Czyżby komuś zależało aby na zimie jak najwięcej zarobić? Pozdrawiam

 2. Ireneusz
  31 stycznia 2011 o 08:51

  Witam!
  Bynajmniej teraz ktoś odśnieża. Za uprzedniej „władzy gminy” odśnieżanie było co najmniej nie dokładne albo w ogóle. Teraz nawet drogi nie mające utwardzonej nawierzchni (a takich w Bolszewie jest większość) są posypywane piaskiem. Jestem miło zaskoczony.
  Ireneusz

 3. mli
  31 stycznia 2011 o 21:18

  do Ireneusza – ciesz się. W Sopieszynie bez zmian. Ślisko, czasem zasypane, o pług trzeba się prosić a o posypaniu choćby głównych dróg można pomarzyć.

 4. Ireneusz
  1 lutego 2011 o 10:17

  Do Mli!
  Sprawę odśnieżania a raczej jego brak zawsze można zapytać się sołtysa, radnego lub Wójta. Trzeba pamiętać o tym i uświadomić społeczeństwu, że przedstawiciele samorządu jak również sołtys jest po to aby „służyć” mieszkańcom gminy.
  Pozdrawiam
  Ireneusz

  • mli
   1 lutego 2011 o 14:49

   Po zgłoszeniu przez forum i u nas posypane. Jeśli tak to ma działać to super !!!

 5. Ireneusz
  1 lutego 2011 o 16:22

  Witam!
  I już problemu nie ma w Sopieszynie. Brawo za pomysł uruchomienia takiego forum.
  Ireneusz

 6. kacper399
  8 lutego 2011 o 19:41

  Witam,
  W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia na terenie naszej gminy z lokalnymi podtopieniami i zalewanymi drogami. Zastanawiam się dlaczego włodarze gminy (a są były to zawsze osoby, które uważały się za rozsądne) w planach zagospodarowania przestrzennego nie uwzględniały potrzeb melioracji oraz praw matki natury. W Bolszewie na ten przykład pozwolono wybudować bloki Orlexu, a także trochę dalej w stronę Hydroinstalu domki wolno stojące, a przecież każdy ‚stary’ mieszkaniec Bolszewa zaświadczy o tym, że tereny o których mowa zawsze były terenami zalewowymi. Rozumiem, gruntów mało, a cena ziemi wysoka, więc warto zarobić, ale może lepiej nie wydać pozwolenia niż później włóczyć się po sądach w sprawie odszkodowań z pozwów zbiorowych, których będzie można się spodziewać gdy bloki Orlexu zaczną się zapadać. Zdaje sobie doskonale sprawę, iż nie jest to wina obecnego wójta, ale poddaje pod rozwagę budowę osiedla między ulicą Polną, a Szkolną w Bolszewie, bo sytuacja będzie się powtarzać… No chyba, że gminę stać na budowę zbiornika retencyjnego.
  Pozdrawiam
  Kacper

  • meszuge
   23 lutego 2011 o 15:31

   Teren pokościelny w Bolszewie zakupiony przez Orlex będzie wielkim wyzwaniem dla włodarzy /wójta i to z Bolszewa/
   TO TEREN ZALEWOWY I HISTORYCZNIE NA MAPACH TAK OZNACZANY.
   Kiedyś ludzie naprawdę mysleli i takie tereny tworzono. Woda się przelewa w czasie dużych opadów i musi mieć gdzie !
   W tym przypadku kasa zrobiła swoje , jest deweloper /ok!/ ale są urzędnicy którzy powinni studzić głowy dla szybkich interesów i to kosztem gminy jak miasta Wejherowo.
   Rzeka Reda jest, Bolszewka jest a odpływ cały czas czopowany i w dodatku tereny prawie depresyjne adaptowane pod budownictwo!

   Tak wybudować , byle jak, byle gdzie i chodu!

 7. Maciej
  17 lutego 2011 o 20:17

  Ulica Zamostna to droga powiatowa, więc jej odśnieżanie odbywa się na zlecenie i pod kontrolą służb Zarządu Dróg Powiatowych. W związku z powyższym przekazujemy uwagi i prosimy o zmianę technologii. Śnieg sypie za oknem …

 8. Mietek
  7 marca 2011 o 09:54

  Witam ponownie.Jest sobota 05.03.2011 ok godz. 19 – 19,30.Temperatura -2 st.C.
  Ulica Zamostna bez śniegu i lodu. Asfalt suchy i czarny. A co widać; spokojnie jedzie samochód pewnej firmy i posypuje ulicę piaskiem i solą.Pytam się czy właściciel tej firmy chce się koniecznie wzbogacić na pieniądzach z urzędu?Możę bez przesady! W końcu to nasze pieniądze!

  • Maciej
   9 marca 2011 o 18:03

   Ulica Zamostna w Bolszewie jest drogą powiatową. Urząd Gminy nie ma wpływu na prowadzenie na tej ulicy akcji posypywania piaskiem i solą.

 9. Tessa
  9 marca 2011 o 12:56

  Witam,
  Zimą w najcięższych mrozach prowadzone były prace odwodnienia ul. Cylkowskiego w Bolszewie. Szczególnie chodzi mi o odcinek między ul. Harcerską i Junacką.
  Skutki tego widać obecnie, gdy zniknął śnieg. Kratki do studzienek umieszczone są wysoko a w innych miejscach są doły przez co woda nie odpływa i tworzą się ogromne kałuże. Powinno się wezwać Firmę wykonującą te roboty do naprawy bubla.

  • Maciej
   9 marca 2011 o 18:12

   Przy odpowiednich (wiosennych) warunkach pogodowych zostanie przeprowadzony przegląd wykonanej inwestycji. Wszelkie wykryte usterki będą zgłaszane Wykonawcy do naprawy.

   • P.S.
    9 czerwca 2011 o 17:28

    Witam Z-cę Wójta,
    byli robotnicy i poprawiali o ile na rogu z Bukową ładnie odpływa woda do kratki o tyle trochę dalej na odcinku Harcerska – Bukowa kratka nadal jest umiejscowiona za wysoko i woda, która zbiera się trzy czy pięć metrów dalej tworzy ogromną kałużę. Druga sprawa ulica Cylkowskiego wykonana z płyt YOMB jest strasznie zapiaszczona, nie wiem czy istnieje możliwość zmiecenia , usunięcia tego piachu , między innymi pozostałość po pracach prowadzonych zimą ?

 10. Jerzy
  13 marca 2011 o 13:31

  Witam!
  Proszę o interwencję co do dróg, a mianowicie chodzi o wyrównywanie ulic (bo na asfalt czy chociażby „jumby” nie liczymy) Polnej, Krętej, Rzeźnickiej i przyległych do nich.
  Te drogi nie nadają się do użytku niestety i dla samochodów i dla ludzi!
  Pozdrawiam i liczę na odpowiednie działania

 11. Mieszkaniec
  14 marca 2011 o 20:25

  Dołączam się do wypowiedzi Jerzego, ul. Południowa to prawie jak na morzu w sztormie 9 w skali beforta.

 12. Wojtek
  16 marca 2011 o 14:26

  Witam!
  Popieram wnioski Jerzego i Mieszkańca!
  Nasze drogi nie nadają się do użytku! Polna i Poprzeczna jest nie do zaakceptowania!!!
  Wzywam wszystkich do protestu w sprawie bolszewskich „ulic”!!!
  Trzeba coś z tym w końcu zrobić!
  PS. Moje zawieszenie jest znowu do wymiany!!! Ileż można!!!???

 13. Doradca
  17 marca 2011 o 10:44

  Szanowni Państwo,
  Prostuję informację co do miejsca spotkania PT Forumowiczów. Ze względu na odbywające się w tym samym czasie i miejscu (tj. w sali konferencyjnej UG) posiedzenie Klubu Radnych „Gospodarna Gmina”, przeprowadzimy nasze spotkanie w innym, nie mnie godnym miejscu, tj. w sali konferencyjnej hali widowiskowo – sportowej w Bolszewie przy ul. Leśnej 35 a (przy Gimnazjum Samorządowym); oczywiście w poniedziałek 21 marca o godz. 15.30. Przepraszam za tę zmianę; mam nadzieję, że wszyscy nasi Forumowicze przeczytają tę informację, którą zamieszczam na kilku kontach.

 14. 29 marca 2011 o 08:49

  Informujemy, że spotkanie sprawozdawczo – wyborcze w Bolszewie odbędzie się 27.04 ( środa) o godz.18.00 w auli Gimnazjum. Podczas zebrania dokonane zostanie podsumowanie minionej kadencji Rady Sołeckiej oraz wybór nowego sołtysa.

 15. kacper399
  30 marca 2011 o 16:54

  Niezmiernie cieszą mnie wybory

  • Tessa
   9 Maj 2011 o 07:39

   Jak wygląda sytuacja po wyborach? Kim jest nowy sołtys, gdzie mieści się jego siedziba, w których godzinach można się do niego zwracać ze sprawą ?

 16. kacper399
  30 marca 2011 o 16:58

  Niezmiernie cieszą mnie wybory NOWEGO sołtysa w Bolszewie, bo pani Lucyna P. jest sołtysową godną pożałowania. Odsyłanie ludzi z problemami do radnych, nie umiejętność zbudowania wypowiedzi z większą ilością zdań niż jedno. Koszmar. Pamiętam spotkanie mieszkańców i protest przy budowie pierwszego odcinka ulicy Zamostnej w Bolszewie, postawa pani sołtys godna uwagi, kompletny brak zainteresowania i tylko uległość wobec byłego wójta Kepki, który de facto wstawił ją jak pionka na to stanowisko. Bolszewo zasługuje i potrzebuje kogoś dobrze zorganizowanego!!

  • Tessa
   26 kwietnia 2011 o 09:04

   Pani sołtys jest rodowistą kaszubką. Proszę zaproponować rozmowę w języku kaszubskim to ze zdziwienia wyjdą Panu oczy jaka jest elokwentna. Wtedy role się odwrócą, to Pan będzie w stanie wypowiedzieć jedno zdanie.

 17. Ireneusz
  31 marca 2011 o 17:44

  Witam!
  Czekałem na zapowiedź kiedy odbędą się wybory nowego SOŁTYSA. Mam nadzieję,że nowo wybrany sołtys będzie bardziej zaangażowany w sprawy Bolszewa, a jest bardzo dużo do zrobienia.
  Ireneusz

 18. MIC
  31 marca 2011 o 21:00

  Witam!
  W Bolszewie są prowadzone budowy dwóch centrów handlowych oraz ośrodka zdrowia. Jak widać,są one zlokalizowane po jednej stronie ulicy Zamostnej, przy której brakuje chodnika dla pieszych.Mam pytanie , czy ktoś zadał sobie pytanie, jak będą tam poruszać się piesi, no chyba nie ulicą. Czas by było wykonać chodnik aż za most nad rzeką Bolszewką oraz przejście dla pieszych.(jest tam w tej chwili przepaść). Wzdłuż ulicy jest pociągnięta podwójna linia ciągła, czyli kierowcy będą łamać przepisy drogowe skręcając do nowego ośrodka zdrowia.
  Proszę też o interwencję w sprawie oczyszczenia z piasku ulicy i chodników ulicy Zamostnej.(wiem ,że jest to droga powiatowa , ale problem dotyczy nas, mieszkańców). Z czasem cały piasek spłucze się do kanalizacji deszczowej i może zapchać ją, a w najlepszym wypadku popłynie z deszczem do kanału lub rzeki.Bardzo sprawnie w tym roku poszło z ulicą Długą.
  Mam pytanie, kiedy możemy się spodziewać kanalizacji sanitarnej w Bolszewie oraz jak wygląda sprawa planowania budowy drugiej drogi wyjazdowej z Bolszewa , bo niedługo zakorkujemy się na amen.
  Pozdrawiam.

  • Maciej
   3 kwietnia 2011 o 12:32

   Tematy dot. ulicy Zamostnej zostaną przekazane do Zarządu Dróg Powiatowych w Pucku. W budżecie gminy na lata 2011 – 2012 zaplanowano opracowanie projektów kanalizacji sanitarnej dla większości Bolszewa, tam gdzie obecnie nie ma kanalizacji. Realizacja możliwa, wg możliwości finansowych gminy, po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę. W zakresie poprawy powiązania drogowego Bolszewa z drogą krajową nr 6:
   1. po rozmowach z GDDKiA, w roku obecnym opracowane mają być przez GDDKiA projekty na sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu dk6 z ul. Szeroką i Słoneczną w Gościcinie oraz na rozbudowę skrzyżowania dk6 z ul. Zamostną w Bolszewie,
   2. gmina prowadzi starania w celu pozyskania gruntów na połączenie drogowe pomiędzy ul. Polną i Szkolną w Bolszewie,
   3. trwają prace projektowe ulicy Polnej w Bolszewie.

   • MIC
    5 kwietnia 2011 o 14:00

    Witam.
    Dziękuję za szybką odpowiedź na mój post.
    Cieszy to ,że jest takie forum, oraz to ,że jest szybka odpowiedź na zgłaszane problemy.
    Proszę, aby temat dotyczący bezpieczeństwa przy dojściu do nowego ośrodka zdrowia w Bolszewie potraktować poważnie .Nie poprzez przesłanie sprawy dalej i niby jest po kłopocie, bo to nie droga gminna. Sprawa jest ważna ,nie chciałbym oglądać biegu pieszych (matek z dziećmi) między samochodami przez jezdnię .(Przynajmniej pomoc medyczna będzie blisko). Nie wiem czy inwestor o tym pomyślał.
    Następna sprawa dotyczy zamontowanych wiat przystanków MZK na ul. Szkolnej. Wyglądają one jakby się miały przewrócić.
    Przy montażu zamontowano je do kostki brukowej, która jest ułożone ze spadkiem. Dla mnie to wygląda trochę dziwnie,chyba ,że jest to taka nasza atrakcja turystyczna.
    Nawiązując do zagospodarowania budynku po niedoszłym ośrodku zdrowia (bardzo dobrze, że szuka się innych możliwości zagospodarowania tej nieprzemyślanej inwestycji), zgadzam się z wariantem przeniesienia tam Urzędu Gminy( trzeba przeanalizować możliwości komunikacyjne dla mieszkańców z różnych stron gminy, może Wejherowo jest lepiej skomunikowane z gminą). Proponuję też przemyśleć powstanie w tym miejscu żłobka lub przedszkola. Miejsce to jest idealne na te cele w związku z bliskością parku i placu zabaw, pamiętając o planach inwestycyjnych firmy „ORLEX” i związanej z tym powiększeniem ilości mieszkańców Bolszewa.
    Prosiłbym też o możliwości przeprowadzenia przez teren inwestycji ścieżki rowerowej od parku do ulicy szkolnej, aby można ominąć rowerem skrzyżowanie ulicy Szkolnej i Długiej.
    Następną sprawą jest poprawienie ulicy Szkolej na wysokości starego cmentarza ewangelickiego. Jest ta zakręt , który jest tej samej szerokości co ulica na prostym odcinku drogi. Niby dobrze, ale ulica nie jest i tak zbyt szeroka a ciasnotę na łuku drogi powoduje,że mijające autobusy albo muszą zwolnić , albo przejechać się po krawężniku.Miejsca jest tam dosyć na poszerzenie ulicy, i można to zrobić, gdyż następny zakręt w kierunku kościoła poprawiono już w trakcie budowy .
    I jeszcze jedna rzecz, na skrzyżowaniu ulicy Długiej z Waryńskiego w Bolszewie jest pęknięta pokrywa studzienki telekomunikacyjnej .Jest już otwór o wymiarach 30 na 30 centymetrów, głębokość ponad metr, jest to niebezpieczne dla pieszych i samochodów. Proszę o interwencję w tej sprawie.
    Pozdrawiam.

   • Tessa
    26 kwietnia 2011 o 09:12

    cieszy mnie, że ta bardzo piękna dzielnica Bolszewa, na odcinku ul. Polna – ul. Kanałowa, w końcu doczeka się zainteresowania ze strony władz gminy, połączenie z ul. Szkolną to świetny pomysł

 19. Tessa
  26 kwietnia 2011 o 09:20

  Bardzo proszę o interwencję w sprawie usunięcia piasku z chodników i ulic przy ul. Zamostnej w Bolszewie. Wygląda to okropnie, czy wójt tego nie widzi jadąc do pracy ? Przecież pracował poprzednio w firmie zajmującej się sprzątaniem i sprawami kumunalnymi, powinien być uwrażliwiony w tej kwestii !!!

  • ET
   28 kwietnia 2011 o 09:46

   to jest droga powiatowa i do zarządcy trzeba apelować, jednostka mieści się na ul. Przemysłowej w Wejherowie 58 7780704 lub 05

   • Tessa
    29 kwietnia 2011 o 11:17

    skoro mieści się na terenie sołectwa i gminy to myślę ,że mieszkańcy mogą jedynie składać wolne wnioski swoim władzom a do władz gminy lub sołtysa należy dalsze przekazywanie sprawy i pilotowanie jej. Widzę tu wielką ignorancję i przysłowiowe umywanie rąk.
    Po to wybiera się odpowiedzialne osoby na stanowiska, żeby czuli się gospodarzami i zachowywali się jak gospodarze. Biorą ostatecznie wynagrodzenie z budżetu gminy czt. mieszkańców, więc niech uczciwie popracują a nie wyręczają się mieszkańcami.

  • kacper399
   3 Maj 2011 o 10:54

   Tessa patrząc na Twoje wypowiedzi mocno zastanawiam się jaki jest iloraz Twojej inteligencji?! Chyba niski, a to i tak nie obraźliwe określenie. Proponuje Ci umawianie się z wójtem na spotkania w każdej takiej sprawie, ET słusznie zauważa, że władza pracuje od 4 miesięcy i ciężko jest to wszystko poukładać, a już widać różnicę. Innymi słowy już teraz więcej się dzieje niż przez ostatnie 8 lat. Chyba, że pod pseudonimem Tessa kryje się zagorzały kepkowiec lub bujakowiec ? !

   • Tessa
    5 Maj 2011 o 08:53

    Kacperku, dziecko, czy ja do ciebie mam jakieś pretensje ? Jestem kobietą w średnim wieku z orzeczoną grupą inwalidzką , a nie jakimś stronnikiem władzy. Jeżdżę rowerem ścieżką rowerową, bo ciężko mi chodzić i ogrom tego piachu zostawionego po zimie mnie przeraża. Cieszę się, że bozia ci dała więcej rozumu, natomiast szkoda że mniej kultury i taktu.

 20. ET
  2 Maj 2011 o 05:49

  Zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony! Trzeba się także ruszyć i samemu działać a nie tylko wymagać i mieć ciągle żale. Poprzednie władze przez 8 lat prawie nic nie robiły, ta władza jest 4 miesiące i musi sie uporać z zostawionym bałaganem, wójt nie stanie i nie pstryknie palcami i nie zrobi cudu!!! Zamiast ciągle narzekać proponuję samemu zabrać się do działania. I nie uważam, aby to było wyręczanie się mieszkańcami! Najłatwiej jest siedzieć i nic nie robić i tylko wymagać!
  Pierwszy raz nie trzeba było prosić o posypanie i odśnieżenie dróg zimą, jeszcze niedawno kilkakrotne apele nic nie dawał…taki rozwiązywanie spraw trzeba docenić a nie ciągle jęczeć, że jeszcze to i jeszcze tamto. Po za tym są procedury, które możesz nie wiedzieć ale każde władze obowiązują i nie ma znaczenia gdzie wczesniej pracował wójt!

  • Tessa
   5 Maj 2011 o 09:05

   Witam,
   zostawiam Tobie załatwienie tej sprawy, bo widzę, że masz więcej energii i pomysłów. Po prostu sądziłam, że to forum jest założone w celu zwracania uwagi władzom na różne problemy mieszkańców. Po prostu zastanawiałam się dlaczego w miastach się sprząta ulice i chodniki a taka duża wieś jak Bolszewo ma być brudna ?

 21. Emil
  4 Maj 2011 o 21:17

  kacper399 Ty weź tak nie kozacz xD poza tym, to Ty wyglądasz na kogoś kto ma cieplutkie stosunki z nową władzą, niż tessa ze starą. (tak nawiasem, pałam sympatia ani do starej, ani do nowej władzy, jeden wart drugiego). Poza tym niby co się dzieje ? Bo ja tu nic nie widzę ? Wydaje mi się, że jest tak samo jak nie gorzej …i to jest smutne. Ale może nowa władza musi się nauczyć co jak funkcjonuje i jak w końcu zdobędzie tą wiedzę, to zaczną się zmiany na lepsze 😉 i tego nam wszystkim życzę 😉

 22. Agatka
  5 Maj 2011 o 09:14

  Faktycznie mam wrażenie,że niektórzy z Was za bardzo utyskują na obecne władze.Nie wiem jak u Was,ale ja w Sopieszynie nie narzekam.Właśnie trwają prace przy poprawie stanu nawierzchni jednej z naszych ulic.Wg mojej oceny,jak zgłaszamy jakieś problemy,to są rozwiązywane.Oczywiście,że nie zaraz i natychmiast,ale jak wiemy obszar,który obejmuje gmina jest rozległy i my nie jesteśmy jedyni.Trochę cierpliwości,przecież od wyborów minęło zaledwie kilka miesięcy.

 23. ronia
  6 Maj 2011 o 21:57

  nic sie nie dzieje- roszady w UG. Ktos mi kiedys powiedział ” Jeszcze zatęsknicie za Kiepskim” i coś w tym jest. Pamiętacie o nowych drogach z kostki brukowej? No a dzisiaj był przetarg na drogi w technologii YOMB ;-). I co sie zmieniło? Nic.

  • P.S.
   8 Maj 2011 o 16:07

   rączka w górę kto jest za, no to wszyscy odruchowo ją podnoszą i tak płyty YOMB królują w Bolszewie, po dwóch latach zostaje z nich gruz i sterczące metalowe pręty, tych dróg nikt nie naprawia, płyty są wykonane z kiepskiej jakości materiału, byle taniej.Ten wykonawca, który zaproponuje niższą cenę i wygra przetarg, chce tylko zarobić, nie chodzi mu o dobrze wykonaną robotę.
   Nowa droga z kostki brukowej została położona w ub. roku na ul. Harcerskiej i myślę, że dłużej wytrzyma niż gdyby wykonana była z płyt YUMBO, patrz ul. Cylkowskiego.

  • kacper399
   13 Maj 2011 o 14:20

   Odnośnie płyt YOMB odpowiem CI Ronia z przyjemnością. Sytuacja wygląda następująco: Możemy położyć kostkę brukową, ale jaki jest sens tego jeśli za rok czy dwa będziemy rozbierali drogę, żeby móc kopać kanalizę. Chodzi o to, że kostka potrzebuje mocniejszej i trwalszej podbudowy czy podsypki, jak zwał tak zwał. Płyty YOMB można kłaść właściwie bez większych zabiegów przygotowawczych, bez krawężników itp. Ronia nie wszystko jest takie na jakie wygląda, wystarczy dopytać, zastanowić się 😉

   • ronia
    13 Maj 2011 o 16:21

    Masz krótką pamięć Przyjacielu.Ja pamiętam taki artykuł jak „YOMBOLANDIA” w Gospodarnej Gminie. Rozumiem,że był to przedwyborczy bełkot…jak zwykle. Tylko po co ta gadanina o drogach z kostki brukowej?. A po wyborach jest …niestety jak jest

   • Tessa
    14 Maj 2011 o 11:01

    Moim zdaniem, jeżeli w planach jest inwestycja /w najblizszym okresie roku lub dwóch/ – budowa kanalizacji ściekowej, to wogóle nie powinno się budować nawierzchni utwardzonej na drogach, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 24. wojtek
  7 Maj 2011 o 21:28

  Gratuluję wszystkim mieszkańcom Bolszewa z okazji wyboru nowego Sołtysa. Przypominam tylko, że:,,Lepsza znana zaraza niż nie znana.”Dzwoniąc do pani Lucyny z jakąś sprawą zawsze zostałem wysłuchany i w miarę możliwości sprawy zostały załatwione od ręki albo w najbliższym czasie.Gdy dzwoniłem do nowego sołtysa i to któryś raz z kolei to nie miał czasu na rozmowę.Pewnie jest zajęty swoją działalnością.Przypominam tylko, że ludzie nie są dla sołtysa tylko sołtys dla ludzi!

 25. Tessa
  9 Maj 2011 o 08:24

  Kiedyś w Bolszewie były tablice z planem ulic /kiedy sołtysem był Pan Block/, jak to w każdej szanującej się miejscowości bywa.
  Nasza wieś bardzo się rozrosła, ulic przybyło. Mam postulat do organu gminy zajmującego się promocją Gminy, o powzięcie jakiś kroków w celu ustawienia w newralgicznych punktach wsi takich tablic.

 26. Tessa
  10 Maj 2011 o 13:22

  do Szanownego Pana E.T.
  nie wiem komu zawdzięczać fakt, że dzisiaj służby porządkowe zabrały się do sprzątania ul. Zamostnej W Bolszewie, notabene drogi powiatowej, nie gminnej. Dziękuję kompetentnej osobie, która się tym zajęła. Bardzo to doceniam.

 27. arek
  10 Maj 2011 o 13:59

  Mam pytanie do sołtysa Bolszewa kiedy zostaną wystawione kontenery na różnego rodzaju odpady spowodowane porządkami wiosennymi .

  • Tessa
   12 Maj 2011 o 08:59

   Szanowny Doradco
   Mile widziane byłoby gdyby nowy sołtys Bolszewa przestawił się w jakiejś dogodnej formie mieszkańcom. Może w TTM albo w Naszej Gminie. Jest nowy i nikt z zapytanych przeze osób nie zna tego Pana, proszę o przekazanie Sołtysowi tej informacji.

  • ET
   13 Maj 2011 o 06:13

   kontenery już stały, jeszcze za czasów poprzedniej Pani sołtys. Nowym sołtysem jest Pan Gołowacz, nr telefnu jest na stronie urzędu gminy w tabeli z sołtysami

 28. mateo
  11 Maj 2011 o 13:13

  witam serdecznie na forum po raz pierwszy . codziennie przejeżdżam ul. Szkolną i nurtuje mnie problem pojemników na plastik i szkło na parkingu naprzeciw szkoły podstawowej.Zzawsze są pełne i dookoła pełno toreb, reklamówek, czy nie można postawić tam większych pojemników na surowce wtórne ew. zlokalizować inny dodatkowy punkt zbiórki na ulicy Szkolnej ?

  • P.S.
   11 Maj 2011 o 17:28

   popieram, można też ustawić w innych miejscach np. przy Gimnazjum, kościele czy poczcie.

 29. ja
  12 Maj 2011 o 21:11

  Witam
  Jestem zadowolony że gmina organizuje kilka imprez sportowych dla dzieci i młodzieży, ale organizacja tych imprez pozostawia wiele do życzenia , moim zdaniem i kilku innych uczestników tych imprez to po prostu ”wiocha”.
  Byłem na biegach piaśnickich i dwóch z sześciu biegów po zdrowie i pozwolę sobie wyrazić zdanie moje i kilku innych uczestników.
  BIEGI PIAŚNICKIE:
  – oprócz gimnazjum w Bolszewie praktycznie nikt o nich nie wiedział.(jeżeli to ma być impreza dla
  Bolszewa to proszę to na wstępie ogłosić żeby nikt obcy nie brał w niej udziału)
  – zamiast nagłośnienia niezrozumiałe krzyki pana Kuziela, a wystarczyłby zwykły megafon
  – nagroda główna zamiast w biegu głównym jak co roku , wręczona została w biegu w którym biegł
  syn jednej z pań organizujących biegi.(przyjechali na te biegi medaliści mistrzostw polski np. pani Wirkus , czy pan Rolbiecki biorąc sobie urlop z pracy , bo zawsze były w nagrodę rowery, a dostali po namiociku, bo pani Czarnecka nagle zmieniła zdanie. Więcej na te biegi nie przyjadą. I jaka tu promocja gminy, Piaśnicy i biegów . A naprawdę wiele ludzi nie wie jaka tam jest wspaniała kaplica poświęcona ofiarom. )
  – rozkład godzinowy biegu został wywieszony , a pomimo tego ostatni bieg wyruszył pół godz. przed czasem i jeden z panów przybiegł z rozgrzewki jak już wszyscy pobiegli, co dowodzi że pan Kuziel nie ma zielonego pojęcia o biegach i sporcie, bo powinien sprawdzić listę startujących , lub chociaż ich policzyć jak to się normalnie w takich wypadkach robi, ale to było dla niego za trudne bo startowało aż 12 osób.
  – losowanie nagrody(rower) wśród uczestników biegu – totalna lipa nawet nie chciało się organizatorom zrobić numerków . Niektórzy czekali na to losowanie kilka godzin , a tu wychodzi pan Daniszewski i każą mu powiedzieć z głowy jakiś numerek, po kilku nie trafieniach losowanie wyglądało jak w bajce shrek- „wybierz mnie” i każdy pokazywał swój numer. Totalny obciach!!!
  BIEGI PO ZDROWIE:
  – nie wiem czy organizatorem był pan Kuziel , czy pani Czarnecka ale jeżeli ktoś biega sześć razy , bierze udział w każdej edycji (najbardziej mi chodzi o maluchów), i w końcowej klasyfikacji (oprócz pierwszej trójki , która dostała po medalu za 3zł, a pierwsza pucharek ), nie dostaje nic nawet lizaczka, to ja nie wiem czy ktoś z organizatorów kiedykolwiek pracował z dziećmi i robił dla nich imprezy bo nie ma o tym zielonego pojęcia.( sam musiałem kupić dziecku medal bo na podsumowaniu zajęła miejsce tuż za pierwszą trójką , a organizatorzy ani me ani be ani pocałuj mnie w d…), a takich dzieciaczków było wiele. To po prostu wstyd dla pana wójta. Albo organizujcie coś porządnie albo nie róbcie wcale.
  Nie pisze tego złośliwie , piszę żeby zwrócić uwagę na problem.
  Pozdrawiam

  • Tessa
   13 Maj 2011 o 13:40

   Widocznie nikt z organizatorów nie włożył serca w to przedsięwzięcie. W planie było zorganizowanie tej imprezy, więc się odbyło! Byle jak, a co tam !
   „Wiocha” to dobre określenie na to co Pan opisał. Brak kompetentnej osoby znających się na zasadach organizacji imprez masowych. Wiadomo nauczyciel wuefu tego nie załatwi. Impreza wogóle nie była nagłośniona i rozpropagowana. Promocja Gminy kuleje, może jest to spowodowane brakiem funduszy. Czy ktokolwiek w UG zajmuje się pozyskiwaniem pieniędzy unijnych dla naszej gminy ?

 30. Doradca
  16 Maj 2011 o 20:47

  Ale się nazbierało… I dobrze. Sęk w tym, ze coraz więcej roboty i mniej czasu na korespondencję. Zresztą, jak widzę – sami sobie (czytaj: forumowicze forumowiczom) odpowiadamy na wiele wątpliwosci i problemów. Dlatego odniosę się do niektórych tylko wątków. Niewątpliwie, „ja” ma rację w kwestii biegów piaśnickich. Gwoli usprawiedliwienia jedynie dodam, że pracownik GOPSiR (radny, notabene), który z racji obowiązków służbowych winien się tym zajmować, przebywał na urlopie, a i ostatnio niedomaga, ponieważ przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dlatego zajmowali się (nie bez usterek) członkowie Społecznej Rady Sportu wedle swoich niedoskonałych wyobrażeń. Mogę jedynie zapewnić, że za rok organizacja biegów piaśnickich będzie wyglądała organizacyjnie zupełnie inaczej. Tuba została już zakupiona. Podobnie, promocja imprezy także nie w pełni zadowala. Także dodam, ze przez kilka miesięcy nie było specjalisty ds. kultury i promocji; zaledwie od kilku dni mamy takowego i ten stan rzeczy będzie systematycznie ulegał poprawie. Inna rzecz, ze na stronie http://www.ug.wejherowo.pl takie zaproszenia były, ale to z mało – jak się okazuje. Kolejna sprawa – w gminie pozyskiwaniem srodków zewnętrznych zajmują się – stosownie do naborów – pracownicy różnych referatów i jednostek organizacyjnych. Jak wiadomo – poszukiwanie takiego specjalistycznego pracownika nie dało rezultatów. Niemniej, złożono kilka wniosków tzw. twardych i miękkich na kilka milionów złotych i przeszły one pozytywnie ocenę formalną. Czekamy na wyniki oceny merytorycznej a ponadto przygotowujemy dokumentacje do następnych naborów. Następnie – dziś rozmawiałem z P. A.Gołowaczem, nowym sołtysem Bolszewa i przekazałem Mu zamieszczone na forum uwagi. jest On zdeterminowany do należytego wywiązywania się ze swych sołeckich obowiązków i po prostu dajmy Mu trochę czasu na ogarniecie spraw bądź co bądź ogromnego sołectwa. Nie wszystko na raz. Roni – „Yombolandia” to nie był bełkot. To był postulat, który będzie wdrażany. Natomiast, na tych drogach, które mają szczególne znaczenie komunikacyjne, a są przewidywane do wykonania tam inwestycji infrastrukturalnych (gaz, kanalizacja itp.) nierozsądne byłoby układanie kostki jako technologii docelowej. Dlatego – nie rezygnując z priorytetów, musimy sięgać także do rozwiązań tymczasowych. Wszak płyty yomb łatwiej zdemontować i wykorzystać gdzie indziej, aniżeli kostkę, krawężniki, nie mówiąc o podsypce betonowej. To jedna również wymaga przetargów, podobnie jak równanie czy utwardzanie dróg gruntowych. A dla P.S. dodam, że to nie jest tak, ze pozostawiamy samym sobie zdewastowane yombodrogi. Dla przykładu – ul. Prusa będzie w tym już roku miała nawierzchnię asfaltową.Na razie tyle. Pzdr

  • P.S.
   17 Maj 2011 o 18:36

   No właśnie ul. Prusa w Bolszewie miałam na myśli najbardziej. Tam od samego początku były kontrowersje związane z jakością położonych płyt YOMB. Producenci dostarczyli po prostu buble!!!
   Teraz również mam spostrzeżenie co do Pańskiej wypowiedzi :”…Wszak płyty yomb łatwiej zdemontować i wykorzystać gdzie indziej, ….” , czy np po dwóch trzech latach eksploatacji będą się one nadawały do dalszego użytku. Do tej pory chyba nikt od wykonawców nie wymagał okazania atestu, badań technicznych. Te płyty niemal natychmiast się rozsypują na drogach !
   Mniemam , że to zostanie dopilnowane przez nowych gospodarzy Gminy Wejherowo. Ten post powinien być raczej skierowany do z-cy wójta, albowiem jest drogowcem

 31. KOBO
  18 Maj 2011 o 11:06

  Na podstawie odpowiedzi udzielonych na FORUM odnoszę wrażenie, że nowa ekipa wreszcie przystępuje do konkretnego działania. Może już wkrótce ujrzymy efekty. W spisie na stronie głównej nie widzę Bolszewa w PLANIE ODNOWY MIEJSCOWOŚCI, czy to przeoczenie ?

  • kacper399
   18 Maj 2011 o 15:52

   To nie przeoczenie, niestety Nasza poprzednia sołtysowa zawaliła sprawę, ale już jesienią ruszą prace nad takim planem dla Bolszewa jak i pozostałych sołectw 😉

   • KOBO
    19 Maj 2011 o 09:51

    Mam nadzieję, że obecny Sołtys wraz z Radą Sołecką i na podstawie opini mieszkańców postara się skonstruować naprawdę wspaniały plan dla Bolszewa, bądź co bądź, miejscowości liczącej prawie 10-tysięcy, /z pewnością trzeba założyć, że osiągnie w przyszłości tę liczbę !!!/.

 32. kacper399
  18 Maj 2011 o 15:54

  ronia :
  Masz krótką pamięć Przyjacielu.Ja pamiętam taki artykuł jak „YOMBOLANDIA” w Gospodarnej Gminie. Rozumiem,że był to przedwyborczy bełkot…jak zwykle. Tylko po co ta gadanina o drogach z kostki brukowej?. A po wyborach jest …niestety jak jest

  Dokładnie pamiętam te artykuły, ale zrozum, że kompletnie nie ma sensu wykładanie dróg kostką jeśli za chwile ma być zrywana do położenia kanalizy czy też gazu.. Wszystko ma swoją logiczną kolejność.

 33. ronia
  20 Maj 2011 o 19:52

  Kacperku…., dziecinko….. O tym o czym mówisz wie średnio rozgarnięty dzieciaczek. Daj mi przykład 5 ulic w Bolszewie gdzie jest pełne uzbrojenie w media i ustosunkuj sie do art. YOMBOLANDIA. To dopiero hipokryzja. A jednak technologia YOMB rulezz !!!Czy będzie stać kogokolwiek z Gospodarnej Gminy na odszczekanie tego? Nie sądzę.

  • MATEO
   19 lipca 2011 o 13:00

   ja dam przykład jednej ulicy : POŁUDNIOWA ,( próżno szukać na Google maps , gmina zapomniała ), posiada wszystkie media w ulicy gaz ,prąd wodę i kanalizację , a płyty ,,JUMBO,, to nawet jednej połówki nie uwidzisz na naszej ,, ulicy,, czekać do następnych wyborów nam mieszkańcom ,, POŁUDNIOWEJ ,, pozostało?

 34. P.S.
  20 Maj 2011 o 21:44

  czy sołtys i radni z Bolszewa planują jakieś imprezy rekreacyjno-integrujące w tym roku, czyli krótko mówiąc : będą organizowane jakieś festyny ?

 35. ET
  23 Maj 2011 o 05:43

  Kacper masz rację, nie ma sensu kłaść nawierzchni innej niż z płyt IOMB, ponieważ trzeba mieć trochę wyobraźni i wiedzy co nas czeka w najbliższym czasie i jakie to będą koszty. Pełne uzbrojenie ma zapewne ul. Zamostna, Szkolna. A ulicą , która w najbliższym czasie będzie miała nawierzchnię asfaltową jest ul.Prusa.

 36. KOBO
  23 Maj 2011 o 11:13

  Co dalej z budynkiem wybudowanym w parku na terenie po starej plebanii ? czy znane jest jego docelowe przeznaczenie. Jak na siedzibę władz gminnych, moim zdaniem jest mało reprezentacyjny, na ośrodek zdrowia i przedszkole się nadaje.

 37. MidiXxX
  25 Maj 2011 o 19:28

  Drogi są ważne,idąc z dzieckiem ul.Leszczynową samochody wcale nie zwalniają ale wręcz przeciwnie przyspieszają i cały ten kurz leci na dziecko. Plac zabaw to nie wiem cz można tym mianem to nazwać,dzieci w Bolszewie mają do dyspozycji bujawke i bujak,żadnych atrakcji nie ma dla dzieciw Bolszewie. Poprzednia Pani sołtys wogóle nie dbała o Bolszewo miejmy nadzieje że teraz Pan sołtys coś zmieni.

 38. berta
  27 Maj 2011 o 12:09

  Myślę,że pomysł Wójta na stworzenie na tym terenie centrum administracyjno-kulturalnego jest bardzo dobry.W planie ma być w parku biblioteka,kawiarenka,plac zabaw i mini amfiteatr .Samo środowisko starego parku będzie dobrym miejscem spacerowo-rekreacyjnym.Powstaje nowe osiedle i centrum handlowe.Mieszkańcy będą mieli blisko na popołudniowe spotkania a może i jakieś występy w dniach wolnych.Nowa władza,zarówno gminna jak i sołecka wreszcie może zrealizuje te plany…

  • P.S.
   27 Maj 2011 o 19:03

   może ktoś się pokusi o dom kultury lub świetlicę,
   bo w biblioteka jest w gimnazjum ?

   • berta
    31 Maj 2011 o 07:40

    Biblioteka jest super.Mnóstwo imprez,ale nie może być w piwnicy,Musi mieć warunki rozwoju i pewnie z tego miejsca powinna wyjść „z podziemia”.Może właśnie powinna być w formie „Domu Kultury w parku?.To byłoby zbyt piękne,ale w Radzie Sołeckiej „wiara”W niej sama inteligencja z dużymi możliwościami i kontaktami…Wójt jest światły więc pomoże.Doradcą jest osoba o WIELKIEJ KULTURZE i tu leży nadzieja pochowana!!!

 39. jutek
  28 Maj 2011 o 07:13

  sznowy panie soltysie mam goraca proszbe a zeby cos zrobic z piratami motocyklmioraz samochodowymi zeby jezdzili jak ludze a nie jak piraci drogowi i to po 1sze zeby postawic znaki drogowe ktora ul. jest z pierszenstwem bo bardzo duzo kirowcow niezna przepisu zasady prawej reki tylko jada jak by tego przepisu wogole nie bylo albo postawic duze tablice o przypomnieniu tego przepisu albo znaki ktora ul. jest z pierszenstwem przejazdu .

 40. P.S.
  1 czerwca 2011 o 18:45

  „… w Radzie Sołeckiej „wiara”. W niej sama inteligencja z dużymi możliwościami i kontaktami… Wójt jest światły więc pomoże. Doradcą jest osoba o WIELKIEJ KULTURZE i tu leży nadzieja pochowana !!!”

  Droga berto, jestem przekonana, że przejęzyczyłaś się pisząc „nadzieja pochowana”, chciałaś chyba stwierdzić że w w/w osobach-urzędnikach pokładasz dużą nadzieję !

 41. Tessa
  2 czerwca 2011 o 10:25

  Czy sołtys Bolszewa wogóle czyta to Forum mieszkańców ? Jeżeli czyta to w porządku, znaczy, że leży mu na sercu dobro mieszkańców-wyborców. Dobrze byłoby gdyby SOŁTYS odpowiadał na posty mieszkańców.

 42. pawell19
  4 czerwca 2011 o 13:51

  Witam, mam pytanie do Pana Macieja (kilka razy merytorycznie wypowiadal sie o bolszewskich drogach, wiec rozumiem, ze jest to Pan Maciej Milewski -zca wojta). Chodzi mi o ul. Polna. W ktoryms poscie napisal Pan, ze ul. Polna jest na razie projektowana. Czy moze Pan podac wiecej szczegolow nt. tej inwestycji – chodzi mi glownie o terminy poszczegolnych etapow. Rozumiem, ze na razie opracowujecie projekt, nastepnie bedzie przetarg (bodaj pod koniec tego roku). A potem wykonanie. Rozumiem takze, ze terminy poszczegolnych etapow zaleza od wielu czynnikow i moga sie poprzesuwac. Mimo wszytko prosilbym Pana o wiecej szczegolow w tej sprawie. Kiedy mieszkancy mogliby liczyc na wykonanie tej inwestycji – chociaz tak mniej wiecej? I czy to prawda, ze najpierw zbudujecie kanalizacje sanitarna (oraz pozostale uzbrojenie), a nastepnie wykonacie droge (asfaltem) wraz z chodnikiem? Prosze o w miare konkretny komentarz w tej sprawie – Panie Macieju. Z gory dziekuje.

 43. P.S.
  4 czerwca 2011 o 19:03

  Kąpino już zatwierdziło swój Plan Odnowy Miejscowości !
  Czy trwają prace nad takim planem dla Bolszewa i kto nad nim pracuje?
  Sołtys zawęził swoje kontakty z mieszkańcami Bolszewa oddając sprawę zbierania pieniędzy z podatków osobie postronnej. Może chociaż na forum pokaże, że coś się zacznie się dziać w Bolszewie, lub czy jest u nas tak dobrze,że własciwie nic nie trzeba robić.

 44. Tessa
  6 czerwca 2011 o 10:35

  Interesuje mnie czy istnieje możliwość, żeby w ramach Gminnej Orkiestry Dętej wyłonić zespół muzyczny, który przygrywałby podczs festynów, grający muzykę do tańca np. dla dzieci. Nie każdy jest zwolennikiem orkiestry dętej, a jeżeli w zespole są ludzie utalentowani…. zostawiam tę kwestę otwartą.

 45. A.K.
  6 czerwca 2011 o 10:36

  Witam, jestem mieszkanką ul.Słowackiego , od kiedy cała ulica została wyłożona płytami – a zbiegło się to z remontem ul Zamostnej – potrzebny był objazd, nasza ulica stała się jedną z głównych dróg przelotowych. Jeździ bardzo dużo samochodów ciężarowch,a nawet auta typu TIR, droga z płytami niestety bardzo przenosi drgania na domy, w nowych domach juz pękają ściany, a co dopiero w starszych, hałas od 4-5 rano. Samochody osobowe jeżdżą z duzymi prędkościami, chodników nie ma- strach czasem iśc pieszo, wiecznie zakurzone okna itp. Proszę o odpowiedź osób kompetentnych, jaka jest możliwość (ewentualnie formalna droga załatwienia) zainstalowania ograniczników prędkości – progów spowalniających, oraz znaków ograniczajacych tonaż. Może ulice pomiedzy Długą i Zamostną można by oznaczyć „strefą zamieszkania” albo wprowadzic strefę ograniczenia prędkości. Latem aż strach patrzeć jak dzieci bawiace się na ulicy ( do placu zabaw niestety bardzo daleko) uciekaja przed autami. Rozmawiałam z sąsiadami, gotowi są na wystosowanie odpowiedniej petycji jeśli będzie trzeba.

 46. Tessa
  7 czerwca 2011 o 07:40

  nasze posty pozostaja bez odpowiedzi czyżby „zmowa milczenia” ?

  • Doradca
   7 czerwca 2011 o 10:25

   Proszę nie wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Żadnej zmowy nie ma, bo i kto z kim miałby się zmówić? Jeśli o mnie chodzi, to zabieram głos wtedy, kiedy mam coś do powiedzenia. Pamiętajmy, ze forum to nie urzędowa procedura i tu zabiera głos tylko ten, który chce to uczynić. Niemniej, czytam uważnie wszystkie posty i na większość odpowiadam, choć nie zawsze w sposób w pełni satysfakcjonujący nadawców sygnałów. Proszę również zwrócić uwagę, że czynię to w godzinach na ogół wieczornych, czyli po pracy; dziś wyjatkowo w czasie pracy, ale nie mogłem przejść do porządku dziennego nad takim podejrzeniem. Notabene, w piątek jest uroczysty koncert z okazji 20.lecia orkiestry – proszę przyjść i porozmawiać na ten temat. Czemu nie? A na ul.Słowackiego jest kilka progów spowalniajacych przecież i czynią one więcej hałasu, niżby ich nie było. Wkrótce odciąży ją ul. Mickiewicza. Natomiast petycja – mamy demokrację i petycja zostanie rozpatrzona z należytą powagą.
   Pozdrawiam

 47. Tessa
  13 czerwca 2011 o 12:27

  To co tak szumnie nazywa się parkiem w Bolszewie, to zaledwie kilkanaście starych drzew. Czy w planie odnowy wsi przewiduje się rewitalizację zadrzewienia , którego z roku na rok ubywa ?

  • mateo
   19 lipca 2011 o 13:07

   PLAC ZABAW OWSZEM DUŻY , ALE PRZYDAŁOBY SIE KILKA ŁAWEK, CO Z TEGO ŻE DZIECI MAJĄ gdzie się bawić skoro rodzice muszą stać lub siedzieć na betonowych palach!!!
   byłe boisko za placem zabaw jest oświetlone , i częściowo ogrodzone ale BRAMKI ani jednej a szkoda , skąd mamy mieć reprezentacje piłkarską skoro dzieci grają w piłkę na ulicy? wystarczą dwie bramki i już jest uśmiech dzieci gotowy!!

 48. 15 czerwca 2011 o 09:28

  Jestem studentem Politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Piszę pracę licencjacką pod tytułem „Aktywność pozarządowa mieszkańców wsi Bolszewo” w związku z tym proszę o wypełnienie krótkiej ankiety która posłuży do analizy naszej społeczności w mojej pracy.

  Link do ankiety.

  https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGlsMTM0c25GajM4WDdwTEhwTHdOWHc6MQ&ifq

  Dziękuje za pomoc!

 49. Doradca
  15 czerwca 2011 o 19:54

  Drogi tdk2005,
  Póki można – proszę zmienić temat pracy, ponieważ jest on – proszę wybaczyć – zupełnie bezsensowny. Przecież w „aktywności pozarządowej” – jak to Pan ujął – mieści się – praktycznie – wszystko, np. aktywność rodzinna, zawodowa, zdrowotna, sportowa, towarzyska itp. Słowem – wszystko, co nie kojarzy się z aktywnością rządową. Ponadto – cóż to znaczy – aktywność rządowa? Mogę się domyślać, że Panu chodzi o aktywność w ramach organizacji pozarządowych, ale wtedy temat by musiał być całkiem inny. A poza tym – dorosłych, dzieci czy młodzież itd. Pytań do tematu może być znacznie więcej. Ale jeśli Pan już coś spłodzi – będę zainteresowany to dzieło przestudiować. Pozdrawiam

  • Tessa
   16 czerwca 2011 o 09:18

   Panie Doradco,
   przypuszczam, że nie zrozumiał Pan postu tdk2005. Chłopak prosił o wypełnienie ankiety na temat wolontariatu, czyli aktywności pozarządowej. Tymczsem wdał się Pan w niepotrzebną dysputę filozoficzną i jeszcze nakazał zmianę tematu pracy, którą student III r.musi wykonać. Język Pana wypowiedzi jest niedopuszczalny i kolokwialny. Proszę się zapoznać z ankietą i ją wypełnić , aby pomóc studentowi w napisaniu pracy licencjackiej a nie „domyślać się” o co mu chodzi. Przepraszam, ale wzburzyła mnie Pańska odpowiedż, która wydała mi się leceważąca i na nieodpowiednim poziomie, jakie Pan piastuje w UG.

 50. Tessa
  16 czerwca 2011 o 09:20

  poprawiam się :
  …. do stanowiska , jakie Pan piastuje w UG.

 51. Yora
  17 czerwca 2011 o 07:00

  Wtrącę się, choć ja nie z Bolszewa i off-top to będzie, bo wybór tematu pracy, to decyzja studenta .
  W mojej opinii Doradca ma jak najbardziej rację. Tematem pracy, jak sam napisał tdk2005, jest : aktywność „pozarządowa”, a nie : aktywność „w wolontariacie”. Mam cały czas na myśli temat pracy, a nie treść ankiety. I, jak to słusznie Doradca zauważył, pojęcie : „aktywność pozarządowa” jest baaaardzo rozległe, a wolontariat jest tej działalności jedynie malutką odnóżką. Nie zauważyłam w wypowiedzi Doradcy ani filozoficznych „naleciałości”, ani niedopuszczalnych zwrotów, ani też – kolokwializmów. Nie bardzo też mogę zrozumieć, co tu ma do rzeczy : ” stanowisko (…) w UG”.
  To Twój, Tesso post może właśnie „wzburzyć”. U mnie zaowocował on off-topem.
  A tdk2005 życzę wielu ankieterów i „obrony” licencjatu.

  • Tessa
   17 czerwca 2011 o 12:13

   Po pierwsze : dlaczego temat pracy licenjackiej ktoś uznał za „bezsensowny”
   Po drugie : chodzi tu o aktywność mieszkańców nie koniecznie powiązaną z organizacjami
   Po trzecie : pojawiajace się kolokwailizmy to przede wszystkim „spłodzi” i „dzieło”, zamiast napisze pracę
   Po czwarte : wiele postów z konkretnymi zapytaniami nie doczekało się rzeczowej odpowiedzi, a w tym przypadku wydała mi się zupełnie nieadekwatna i zbędna
   No cóż każdy ma prawo do własnego zdania. Proponuję zakończyć ten temat.

   • Doradca
    18 czerwca 2011 o 15:15

    Droga Pani Tesso,
    Przykro mi, ale to Pani właśnie całą swoją wypowiedzią uprościła (pisząc po polsku) przedmiotową sprawę. Swoją uwagę w kwestii tematu popełniłem – w trosce o dobro studenta – nie jako gminny urzędnik, ale jako nauczyciel akademicki, wielokrotny promotor i recenzent prac dyplomowych. Proszę zatem wybaczyć, ale to właśnie „naukowcy” Pani podobni tolerują tematy przysparzające kłopotów uczelniom podczas kontroli komisji akredytacyjnej oraz nieprzynoszące chwały Autorom. I proszę nie odmawiać mi prawa do wypowiadania się na inne tematy i w innej formie, aniżeli z pozycji urzędnika. Wszak jestem takim samym użytkownikiem forum, jak każdy inny, więc nie mogę zrozumieć Pani pretensji. Zaś co do proporcji odpowiedzi na posty i ich braku – radzę policzyć lub uważniej poczytać. Pozdrawiam

 52. mieszkanka.bolszewa
  15 lipca 2011 o 20:22

  Witam!
  Jestem mieszkanką ulicy Władysława… i widzę że coś się dzieje z ulicą Wiśniową.. a mianowicie zostanie ona wyłożona płytami… i z tym wiąże się moje pytanie co z ulicą Waryńskiego?? Przez którą po deszczach nie idzie przejść???? Co z tą drogą zrobi gmina?? może nie byłoby takich kałuż gdyby nie odpływ wody z dachu Pana Kiernikiewicza na drogę Waryńskiego?? Może w końcu ktoś by zajął się tą sprawą…

 53. jack
  24 lipca 2011 o 17:41

  Witam a co sadzicie o pirackiej jezdzie mlodego Buchny terenowym autem po Polnej

 54. mateo
  1 sierpnia 2011 o 11:26

  jack :
  Witam a co sadzicie o pirackiej jezdzie mlodego Buchny terenowym autem po Polnej

  a kto to buchna?

 55. Sołtys
  3 sierpnia 2011 o 15:13

  Witam serdecznie wszystkich mieszkańców wsi Bolszewo. Na wstępie przedstawię się ponownie. Nazywam się Jerzy Gołowacz i pełnię do kwietnia funkcję sołtysa Naszej Wsi. Mieszkam przy ulicy Mickiewicza nr 5. W związku ze zmianą naliczania funduszu sołeckiego na podstawie ustawy z dnia 20 luty 2009 r. oraz uchwały Rady Gminy Wejherowo zwracam się do Was mieszkańców z prośbą o przedstawienie potrzeb i zadań do realizacji w ramach posiadanych środków sołeckich na 2012r . Zgłoszone przedsięwzięcia będą uchwalane na zebraniu wiejskim i przekazane do Wójta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2011 r. Wobec planowania zadań na 2012 r. zwracam się do mieszkańców wsi o pomoc w tym zakresie. Dziękuję wszystkim forumowiczom za poświeconą uwagę i zapraszam do współpracy.
  Wszelkie interpelacjie i wnioski proszę kierować na adres SOLTYSBOLSZEWO@wp.pl
  Z poważaniem
  Sołtys

 56. Piotr
  8 sierpnia 2011 o 12:25

  Witam,
  Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat dlatego poruszam go na forum. Chodzi mi o nowo budowaną drogę przez park w Bolszewie. Wygląda to tak, jakby miała to być droga dojazdowa do urzędu gminy dla samochodów. Wydaje mi się to jednak dziwne ze względu na charakter parku oraz bezpośrednie sąsiedztwo placu zabaw. Proszę osobę kompetentną w tej sprawie o wyjaśnienie.
  Dziekuję

 57. Mati
  8 sierpnia 2011 o 20:16

  Kiedy ktoś pomyśli o jakiejś lini autobusowej kierującej się ulicą Polną do ulicy Kanałowej. 20minut trzeba iść pieszo do domu z obenej lini 4 lub 5.

 58. ET
  12 sierpnia 2011 o 07:11

  Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie oraz Panie chętne do wstąpienia do Koła na zebranie 17.08.2011 na godz. 17.00 w budynku Straży Pożarnej w Bolszewie.

 59. B.S.
  12 sierpnia 2011 o 13:49

  Mam prośbę do Pana Wójta, aby dopóki nie upora się z mediami na ulicy Strażackiej, zdjął płyty YOMB. Z rozrzewnieniem wspominam czasy, gdy Strażacka była zwykła drogą gruntową. I nawet kałuże i kurz są lepsze od tysięcy pędzących z wściekłym łomotem opon samochodów. Nierówna droga zniechęcała do jazdy na skróty. A teraz oprócz kurzu i hałasu mamy wstrząsy powodujące pęknięcia murów. I jeszcze jakiś jełop zlikwidował ograniczenie do 30 km/godz…. Chyba żeby ciężarowe Orlexu mogły poruszać się sprawnie. I przy tej ulicy mieszka Przewodniczący Rady Gminy, i nic. Stalowe nerwy. Ale gdyby nie dało się usunąć płyt to może dałoby się uzupełnić je żwirem. W ramach konserwacji. Ciszej będzie i płyty nie zużyją się tak mocno. Bo przecież ktoś wcześniej pisał, że można je użyć gdzie indziej. Żarty.
  I takie uzupełnienie żwirem pewnie będzie tańsze niż wymiana zużytych płyt, co miało miejsce ostatnio.

 60. Bolszewiak
  14 sierpnia 2011 o 21:26

  Problem nowo budowanej drogi przez park obok remizy do przyszłej siedziby gminy.

  Droga wiedzie od ul. Zamostnej wskroś przez starodrzew (pozostałość po dworskim parku) do budynku gminy.

  Moim zdaniem decyzja o takim przeprowadzeniu dojazdu do gminy jest przykładem nieposzanowania krajobrazu, terenów zielonych, niszczeniem założenia parkowego, nieodpowiedzialnym dewastowaniem terenu, który w cennikach gminnych i głowach decydentów być może nie ma wartości, ale którego psucie moim zdaniem świadczy o nieodpowiedzialności, niemądrym podejściu do sprawy decydentów gminnych, lekceważeniu elektoratu, działaniu na łapu capu (bo nie było innego wyjścia, bo zadziałały różnorodne kombinacje).

  Co powiedzą przyszłe pokolenia o budowniczych tej drogi? Z pewnością nie będą podziwiać ich mądrości i zdolności patrzenia w przyszłość dalej niż na dwa tygodnie naprzód.

  Opinie wyrażane przez obywateli Bolszewa o gminnej władzy w kontekście budowy drogi przez park są znacznie mniej eleganckie niż powyższa. Jedna z zasłyszanych, łagodniejszych mówi, że MY byliśmy i zostaniemy głupi.

  Z pewnością przesadna teza, ale gdy patrzę na drogowców, mozolnie przebijających się przez starodrzew, to nie mogę się opędzić od myśli, że jakieś ziarnko prawdy w niej jest.

  Bolszewiak

 61. berta
  15 sierpnia 2011 o 08:53

  Mati,MZK uruchomi autobus na polną gdy będzie asfalt lub inna nawierzchnia.Dotychczasowe staranie nie zmieni decyzji zarządu MZK.Radny JD rozmawiał w tej sprawie.Wójt też.Może prywatna linia Bus o jakichś realnych godzinach zgodzi się na tą trasę?

 62. P.S.
  16 sierpnia 2011 o 05:41

  DO RADCO
  przypuszczam, że Pan i cała reszta władz Gminy z wójtem na czele nie jesteście rodowitymi Bolszewianami, jesteście tutaj nowi. Dla nas „starych mieszkańców” park jest miejscem szczególnym , zabytkowym i powinien być chroniony przez władze ! A tymczasem ulega dewastacji a sprawcami są właśnie władze gminy. To powinno nazywać się samowolką i należałoby zmusić się was do przywrócenia poprzedniego stanu. Ale kto ma to zrobić ?
  Mieszkańcy widzą waszą arogancję i nie zostanie to chlubnie zapisane w dziejach waszej kadencji. Może się mylę, być może macie jakieś plany rewitalizacji parku, tak aby nadal mógł służyć mieszkańcom jako miejsce wypoczynku, a nie droga dojazdowa do UG ?

 63. Doradca
  16 sierpnia 2011 o 13:35

  Przyznam, że zabieram głos w tej sprawie z ciężkim sercem. I nie dlatego, że jestem przedstawicielem władzy zobowiązanym do zajęcia stanowiska wobec takich zarzutów, ile dlatego, że jestem całkowicie po stronie wszystkich, którym ta „inwestycja” spędza sen z powiek. Fakt, że mieszkam w Bolszewie od 12 lat (wójt kilka lat więcej) w żaden sposób nie oznacza, że starodrzew, park czy miejsce wypoczynku jest dla mnie pustym dźwiękiem. Nie będę się licytował z „PS” w kwestii stażu zamieszkania, bo to wyprowadziłoby nas na manowce. Dlatego, wracając do rzeczy powiem, że ta droga nie jest dowodem na arogancję obecnej ekipy władzy samorządowej w naszej gminie. Nie jest to też samowola budowlana. Charakter tego miejsca jest doskonale władzom znany. Co więcej, chcielibyśmy z niego uczynić swoiste centrum życia nie tylko administracyjnego, ale też kulturalnego i rekreacyjnego dla mieszkańców nie tylko Bolszewa, ale i całej Gminy. Notabene, właśnie szczególność i zabytkowość tego rejonu i miejsca (także opinia konserwatora przyrody) stoi w sprzeczności z planami budowy tu biblioteki, sali widowiskowej, domu kultury czy amfiteatru. Natomiast droga – podkreślam to z całą mocą, niestety, jest kolejną spuścizną po poprzednikach. Sprawa tej drogi została rozstrzygnięta w poprzedniej kadencji, a my zbieramy jedynie tego gorzkie owoce, starając się jedynie uratować, co się da. Tak jest np. z budynkiem „ośrodka zdrowia”. Ta droga została zaprojektowana przez „poprzedników” i stanowi ona część tego etapu budowy powyższego obiektu i na tym etapie zaawansowania robót musiała być wykonana i w takiej a nie innej technologii. Natomiast mogę zapewnić, że na mocy poczynionych przez obecną ekipę ustaleń – droga ta nie będzie udostępniona dla ruchu pojazdów, a jedynie dla celów ewakuacyjno-ratunkowych (pogotowie, straż pożarna etc.). Ta droga musi być, ale nie ma być to droga dojazdowa do UG! Postaramy się zachować parkowy charakter tego miejsca i ograniczyć wszelkie uciążliwości związane z jej istnieniem, zwłaszcza dla bezpieczeństwa dzieci i innych mieszkańców. Dlatego proponowałbym pohamować nadmierne emocje i właściwiej kierunkować swoje – skądinąd uzasadnione – frustracje. Pozdrawiam

  • Bolszewiak
   17 sierpnia 2011 o 15:17

   Mam pytania.

   1) Czy to jest droga ewakuacyjna, alarmowa?

   Droga będzie normalnie zamknięta dla wszystkich, z wyjątkiem służb ratunkowych? Dla kogo droga jest przeznaczona? Dlaczego musiała być zbudowana w tym miejscu?
   Konkretnie, kto będzie nią jeździł?

   2) Czy ta droga nie mogła by biec od strony nowo budowanej Biedronki, z tego miejsca, na tórym handlowano do niedawna owocami?

   Rozumiem, że mimo sceptycznej opinii, co do wyrażonego w projekcie zagospodarowania parku drogą dla samochodów nowej ekipie gminnej nie udało sie odkręcić tego zamierzenia i po prostu chce czy nie chce, jest zmuszona wykonać tę drogę „otrzymaną w spadku po poprzedniej ekipie”.

   3) Czy droga biegnie przez obszar „zabytkowy” i wymagała zgody odpowiednich instancji zajmująych się ochroną, jak konserwator zabytków lub inne urzędy sprawujące pieczę nad ochroną krajobrazu?

   Droga rozcina park, niszczy spójność obszaru zadrzewionego, wprowadza dysonans do obszaru parkowego, w zasadzie unicestwia ład przestrzenny na tym małym skrawku ziemi. Są to refleksje estetyczne, ale myślę, że rozumiemy o co chodzi.

   Nie zmienam zdania, jest to posunięcie niszczace cząstkę ładu przestrzenego w Bolszewie.

   Cos za coś. Zyskujemy wygodę i luz finansowy dla gminy, a uszkadzamy coś cennego, na co przyroda pracowała długie dziesiątki lat.

   Bolszewiak

 64. pawell19
  17 sierpnia 2011 o 12:35

  witam, czy mozna wiedziec, na jakim etapie prowadzone sa prace ulicy Polnej w Bolszewie, np. projektowanie, przetarg? Jest to bardzo dluga ulica, na ktorej mieszka wiele osob + osoby z pobocznych ulic. Kiedy mogalby rozpoczac sie budowa (chociaz tak mnie wiecej)? Kilkanascie dni temu zbudowano poczatek ulicy Polnej przy kapliczce, ale to pewnie z tego wzgledu, ze ten wjazd byl naprawde w fatalnym stanie. Prosze o jakas odpowiedz, np. Pana Doradcy.

 65. maciej
  17 sierpnia 2011 o 18:08

  Hm,nasuwa się pytanie – którędy do budynku przyszłego Urzędu Gminy będą dojeżdżali sami urzędnicy i petenci?
  Czy na pewno ta droga musi być?Nie wszystko co jest otrzymane po działaniu poprzedniej władzy trzeba wprowadzać w życie.Bo ja przez grzeczność nie będę wątpić w zapewnienie Doradcy,że tak właśnie jest-z tą spuścizną ma się rozumieć.Podobnie jak w to,że naprawdę nic innego nie można było zrobić z budynkiem -spadkiem,jak tylko zaadoptować na budynek Urzędu Gminy.

 66. maciej
  17 sierpnia 2011 o 18:16

  Cos za coś. Zyskujemy wygodę i luz finansowy dla gminy, a uszkadzamy coś cennego, na co przyroda pracowała długie dziesiątki lat.

  Z tym twierdzeniem mocno bym polemizował.Zysk to wg mojej oceny wygoda dla pracowników
  urzędu-nie mylić z petentami,a luz finansowy – koszt wykończenia i przystosowania budynku zapewne będzie bardzo duży.Może warto po zakończeniu owej „adaptacji”zapytać jak duży?
  I prawda -tylko parku żal,ale to już inna bajka.

 67. Mati
  7 września 2011 o 18:03

  Zastanawiam się, kiedy zrobią 2 pas na skrzyżowaniu Zamostnej z krajową 6, aby wyjechać na Wejherowo. Czysty koszmar, aby dostać się na 6…

 68. Mati
  7 września 2011 o 18:07

  Swoją drogą zastanawiam się ile w Bolszewie mieszka ludzi, bo na Wikopedi są dane z 2007roku:(

 69. pawell19
  7 września 2011 o 21:27

  Do Mati: Na stonie bip.ug.wejherowo.pl w zakladce „DANE OGÓLNE, ZAŁATWIANIE SPRAW i DRUKI” po lewej stronie, a nastepnie w „charakterystyce gminy” znajduja sie nazwy miejscowosci, ilosci mieszkancow, nazwiska soltysow oraz ich numery telefonow. Jesli chodzi o Bolszewo to mamy: „2. Bolszewo (6581 mieszkańców) – Jerzy Gołowacz 0-606-633-789”, „RAZEM: 20.893 mieszkańców zameldowanych na pobyt stały (dane z 30 czerwca 2011 r.)” . Na wikipedii ostatnia informacja dotyczaca liczby ludnosci Bolszewa pochodzi z 6 listopada 2007 r. – wynosi ona 7064 mieszkancow. Natomiast wg danych z urzedu gminy prawie 4 lata pozniej liczba mieszkancow to tylko 6581 (informacja powyzej). Troche dziwne te dane, poniewaz Bolszewo bardzo cie rozwija, przybywa sporo nowych domow, blokow (Orlex). Jesli chodzi o ul. Zamostna w Bolszewie i ewentualnej „przerobce” tegoz skrzyzowania – a wlasciwie wyjazdu od str. Zamostnej na krajowa 6. , to na razie jest to niemozliwe, poniewaz droga ta (ul. Zamostna od drogi krajowej do ronda przy remizie) zostala zbudowana m. in. ze srodkow unijnych, a przepisy mowia, ze w takim przypadku ewentualne przebudowy, zmiany w inwestycji moga byc dokonywane po 5 latach od zakonczenia inwestycji – byla o tym mowa na spotkaniu w remizie strazackiej (chyba marzec tego roku) lub na zebranui wiejskim w gimnazjum (2011 r., chyba czerwiec). Tak wiec na ewentualna przebudowe skrzyzowania przyjdzie nam poczekac jeszcze kilka lat (chyba 3).

 70. Mati
  18 września 2011 o 09:07

  Mam pytanie czy wiadomo, kiedy otworzy się Biedronka, oraz obok to centrum handlowe i co w nim takiego będzie. Chciałbym się załapać tam do pracy w jakimś handlu, a nie wiadomo jak uderzyć. Czy ktoś wie jak? Wiadomo to stworzy miejsca pracy dla mieszańców. Swoją drogą będzie galeria przy rondzie i to centrum handlowe przy biedronce? Czarno to widzę, że to się utrzyma skoro 2 centra… Biedronka wiadomo, że się utrzyma, bo nie tylko mieszkańcy Bolszewa będą tam chodzić.

  • Doradca
   5 października 2011 o 09:00

   Biedronka i centrum handlowe obok przychodni ma funkcjonować – o ile mi wiadomo – od 1 grudnia.

 71. nika
  26 września 2011 o 17:09

  Serdecznie zapraszmy mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 29 września o godzinie 18 w gimnazjum.

 72. P.S.
  29 września 2011 o 18:49

  Czy istnieje taka możliwość aby na stronie UG zamieścić plany ulic miejscowości należących do UG ? Każdy zainteresowany mógłby w razie konieczności sobie samodzielnie wydrukować mapkę lub sprawdzić , gdzie dana ulica się znajduje.

  • kacper399
   4 października 2011 o 13:54

   no ale przecież każdy ma dostęp do google.pl i tam jest wszystko, jak nie to zumi czy coś innego 🙂

  • Doradca
   5 października 2011 o 15:42

   To całkiem niezły pomysł. Spróbujemy go zrealizować.

 73. Radek
  9 października 2011 o 12:31

  Gdzie będą stały kontenery wielkogabarytowe?

 74. Radek
  9 października 2011 o 12:32

  Na których ulicach będą stały kontenery wielkogabarytowe?

 75. b.l.
  11 października 2011 o 13:16

 76. voksen
  12 października 2011 o 20:23

  Pan Doradca Zabieglński
  W Miesięczniku Samorządowym Gminy Wejherowo Nr 8(182) Wrzesień 2011 r. na str. 2 na samym wstępie Pan Doradca Zabiegliński pisze: „Chciałabym dziś podzielić się z Państwem kilkoma refleksjami na temat odpowiedzialności za słowo”. W dalszej części Pan Zabiegliński pisze: „ Dodałem, że Ekodolina nie może być zamknięta(zwłaszcza w wyniku aktywności urzędników gminy, ponieważ Gmina nie ma takich kompetencji – czego nie powiedziano). Panie Zabiegliński dlaczego Pan wprowadza w błąd mieszkańców Gminy Wejherowo, faktycznie Urząd Gminy nie ma takich kompetencji aby Ekodolina mogła być zamknięta , ale takie kompetencje ma Rada Gminy Wejherowo. Klub „ Gospodarna Gmina” ma w Radzie Gminy Wejherowo 12-stu Radnych, a opozycja 3 radnych., więc jaki problem podjąć uchwałę o zamknięciu Ekodoliny. Przecież radni z Klubu „ Gospodarna Gmina” to radni Wójta Henryka Skwarło. Panie Zabiegliński mówi Pan o odpowiedzialności za słowo, to dlaczego Pan nie mówi mieszkańcom Gminy Wejherowo do końca prawdy i pomija celowo ten temat, że Rada Gminy Wejherowo może podjąć uchwałę odnośnie zamknięcia Ekodoliny – Ciekawie ten Zabiegliński rozumie odpowiedzialność za słowo. Zapraszam wszystkich Radnych” Gospodarna Gmina” wraz z Wójtem aby na jedną noc przyjechali do Łężyc i powąchali smrodów nie z tej ziemi.

  • meszuge
   21 października 2011 o 12:47

   absolutna prawda . Rada Gminy może zamknąć QuasiEkodolinę!!!Tak . wójt Skwarło Henryk ma większość w radzie! Lecz nie wierzę aby ten co to był dyrektorem ZUK i ręką Hildebrandta taki ruch wykonał!?

 77. voksen
  13 października 2011 o 08:15

  password

 78. mieszkaniec
  13 października 2011 o 08:31

  Forum to bardzo dobry pomysł.

 79. oszukani
  15 października 2011 o 15:13

  Do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie grupy mieszkańców w sprawie EKODOLINY. Grupa mieszkańców, która złożyła to zawiadomienie uważa , że są podtruwani szkodliwymi gazami wytwarzanymi przez EKODOLINĘ. Władze o tym wiedząc nic w tym kierunku nie zrobiły, bo nie było to w ich interesie-twierdzą mieszkańcy, którzy podpisali się pod tym zawiadomieniem. Jeśli zarzuty stawiane przez mieszkańców potwierdzą się, to samorządowcom mogłoby grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 80. lmbolszewo
  18 października 2011 o 20:23

  Witam, mam pytanie z innej beczki. W tym tygodniu będę nowym właścicielem psa , gdzie mam się udać żeby zgłosić go do ewidencji oraz opłacić odpowiedni podatek (pies ma prawie 3 miesiące i nie był jeszcze szczepiony), jaka jest procedura postępowania?

  • nika
   19 października 2011 o 07:58

   Opłata od posiadania psów
   § 1. Ustala się stawkę opłaty od posiadania psów w wysokości 75,00 zł rocznie od każdego psa.
   § 2. 1. Opłatę wpłaca się z góry bez wezwania do dnia 31 marca.

   W przypadku gdy nabyto w posiadanie psa po dniu 31 marca danego roku, opłatę należy uiścić w ciągu jednego miesiąca od daty nabycia psa, jeżeli zapłaty za dany rok nie dokonał poprzedni posiadacz. Opłatę wpłaca się w połowie wysokości obowiązującej za dany rok od psa nabytego po 30 czerwca danego roku, jeżeli opłaty od tego psa za dany rok nie wpłacił poprzedni posiadacz.
   Najlepiej zadzwonić do Urzędu Gminy Wejherowo, tak udzielą szczegółowe informacje. Zaszczepić trzeba samemu np. w Przychodni Weterynaryjnej w Bolszewie koszt około 25 zł.

   POZDRAWIAM

  • Doradca
   24 października 2011 o 08:38

   Informuję, że niżej zawarte wyjaśnienie jest błędne. W tym roku Urząd Gminy nie księguje żadnych podatków z posiadanie psa. Natomiast stawka 70 zł dotyczy – jak się orientuję – gminy Miasta Wejherowa, ale nie gminy wiejskiej Wejherowo. Pzdr

   • Doradca
    24 października 2011 o 08:39

    Przepraszam, 75 zł.

 81. nika
  19 października 2011 o 07:43

  Szanowni Państwo.
  W czwartek 20.10.2011 r. o godzinie 16.00 w budyku OSP odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie Planu Odnowy Miejcowości.
  Serdecznie zapraszamy.

 82. lmbolszewo
  19 października 2011 o 20:24

  Bardzo dziękuję za odpowiedź na mój post, piesek jest już u mnie i przyzwyczaja się do nowego miejsca a już niebawem załatwię formalności 🙂 POZDRAWIAM

 83. olgierd
  20 października 2011 o 19:51

  Witam,
  czy zebrania z władzami naszej gminy i sołectwa Bolszewa są organizowane dla emerytów, rencistów i bezrobotnych? Większość osób pracujących nie ma możliwości uczestniczyć w zebraniach o godzinie 16. Czy jest możliwość aby zebrania odbywały się o godzinie 18?
  Pozdrawiam.

 84. Doradca
  24 października 2011 o 16:25

  Na ogół tak bywa. Pamiętajmy jednak, że zebrania wiejskie zwołuje i organizuje sołtys i tam należy też głosić ten słuszny skadinąd postulat. Pzdr

 85. voksen
  24 października 2011 o 19:28

  Sensacyjna wiadomość: grupa mieszkańców z Choczewa wystąpiła z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Choczewo.
  Opinie pod :
  wejherowo.naszemiasto.pl

 86. Doradca
  27 października 2011 o 18:01

  Zainteresowanym polecam mapki poszczególnych miejscowości, zamieszczone w zakładce; „Sołectwa”. Jest to kolejny odzew na post naszego Forumowicza. Pzdr

 87. olgierd
  31 października 2011 o 20:24

  Witam.
  W gazecie „Nasza Gmina” napisane jest ogłoszenie wójta o zmianie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla Bolszewa. Moje pytanie brzmi dla jakiego obszaru Bolszewa rozpisany jest ten komunikat?
  Pozdrawiam

 88. mieszkaniec
  31 października 2011 o 23:37

  Jednak Voksen mówi cały czas prawdę, ponieważ wszystkie sprawy przez nią przedstawione na tym Forum są prawdziwe, ponieważ pofatygowałem się to sprawdzić. Faktem jest także Referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Choczewo.

 89. Mati
  5 listopada 2011 o 18:10

  Została postawiona tablica już wkrótce otwarcie Biedronki. Czy ktoś wie, kiedy ją otworzą? Ciekawe jak będziemy wyjeżdżać z tej Biedronki. Natężenie ruchu jest bardzo duże. Może jakieś światła?

 90. Mati
  6 listopada 2011 o 11:41

  Ciekawe ile małych sklepów padnie przez Biedronke

 91. nika
  14 listopada 2011 o 07:49

  Szanowni Mieszkańcy Bolszewa.
  24.11.2011 w budynku OSP o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami naszej wsi w sprawie Planu Odnowy Miejscowości.

  Na poprzednim spotkaniu Bolszewo podzielono na cztery strefy, z których to stref mieszkańcy podawali swoje pomysły jak odnowić naszą miejscowość. Padło wiele ciekawych pomysłów i propozycji. Jednoczeście spotkanie to ukazało wiele nowych problemów dotyczących Bolszewa.
  Oto tylko niektóre propozycje mieszkańców na odnowę naszej miejscowości: palce zabaw, komisariat policji, świetlica wiejska, utwardzanienie dróg, uzupełnianie sieci wodno-kanalizacyjno-gazowej, oświetlenia, stworzenie darmowej sieci internetowej, wykorzystanie w celach sportowych kanału, utworzenie mini amfiteatru, włączanie do życia nowych grup społecznych i pomoc stowarzyszeniom.

  W związku ze zbliżającym się kolejnym spotkaniem serdecznie zapraszam Mieszkańców Bolszewa na zebranie.

  Pozdrawiam.

 92. oszukani
  17 listopada 2011 o 02:57

  Mamy kolejne Referendum w woj. Pomorskim, grupa mieszkańców wystąpiła z inicjatywą odwołania Prezydenta Starogardu Gdańskiego- Edmunda Stachowicza.

 93. niezadowolona
  18 listopada 2011 o 20:53

  byłam ostatnio na hali sportowej oglądać mecz chłopaka i nie wpuszczono mnie na trybuny. to jest chyba jakiś żart, to po co są te trybuny? szatniarki były bardzo niemiłe. powiedziały że tam jest posprzątane jak raz weszłam to nie było. więc coś tu nie gra. niech ktoś to wyjaśni bo żal ; // wolny kraj, no jasne ;]

 94. Doradca
  19 listopada 2011 o 16:54

  Proszę o konkrety; co oznacza: „ostatnio”? Oczywiście, prawo wstępu tam przysługuje wszystkim, o ile nie naruszają obowiązującego prawa (tj. regulaminu hali). Pzdr

 95. Ciemność
  20 listopada 2011 o 22:24

  Dlaczego od kilku (3 -4 ) dni nie świecą się lampy przy części ul. Harcerskiej, Cylkowskiego, Olchowej i paru okolicznych ulicach ? Czy jest ktoś kto odpowiada za utrzymanie lamp ? Wieczorami ciężko cokolwiek dojrzeć.

 96. BERTA
  21 listopada 2011 o 11:32

  Bardzo prosimy służby komunalne Gminy o przeglądnie raz na 2 tygodnie ulic Polnej i Kanałowej,którymi to szlakami „niedzielnych spacerów” przemieszczają się również samochodami zaopatrzeni w śmieci turyści.Ostatnio w wolny „Swiąteczny ” weekend pozostawili w okolicy mostu na kanale Redy ,przy ul.Polnej w Bolszewie pamiątki w postaci dużych worków ze śmieciami,które oczywiście rozpruły się.W czasie zbierania udało się wytropić w nich zapiski adresowe itp.przekazane do prasy.Nie da się racjonalnie zrozumieć pozostawiania w śmieciach swoich „namiarów” lTeraz jak przeczyta chyba pomyśli czy warto było…Wracając do prośby,prosimy o pomoc.Każdy stara się dbać o swoje sąsiedztwo ale ile można sprzątać po spacerowiczach?.A w kościele tacy święci,czyści……..

 97. Doradca
  21 listopada 2011 o 22:07

  To smutne. A te zapiski to było warto raczej przekazać policji, aniżeli prasie, bo to policja jest od ścigania takich wykroczeń. Prasa pewnie by wykorzystała, ale dane osobowe…i takie tam.. Prośbę przekaże służbie komunalnej, ale czy nie spowoduje to zgoła innego skutku? Pozdrawiam

 98. BERTA
  23 listopada 2011 o 09:59

  Dziękuję Panie Doradco!Jest Pan zawsze na posterunku!A Policja na swoim…w związku z brakiem sprawcy postępowanie zostaje zakończone bez wskazania winnego…To już było .Siła perswazji PRASY jest potężna.Zwłaszcza prasy gminnej ze zdjęciami.Służbie komunalnej dziękujemy za szybką interwencję dzięki Pana Czujności na FORUM !!!!!!

 99. Serduszko
  2 grudnia 2011 o 18:15

  Witam. Jeżeli chodzi o centrum Comes i Biedronkę to ciekawi mnie czy piesi będą latać przez ulice, ilu kilometrowe będą tam korki i ile wypadków tam będzie do czasu, aż ktoś z Władz Gminy lub Powiatu zda sobie sprawę z tego, że to jest droga powiatowa w ogóle nieprzystosowana do tego Centrum, przychodni i Biedronki. Chodziły słuchy, że inwestor ma zorganizować bezpieczny dojazd, pytanie tylko kiedy, czy wtedy jak dojdzie do wielkiej tragedii?

 100. W
  4 grudnia 2011 o 09:25

  Widząc wczorajsze tłumy przy nowo otwartym centrum handlowym oraz dziesiątki aut zaparkowanych na parkingu kościelnym, uważam, że dobrym pomysłem byłoby wybudowanie parkingu naprzeciw centrum handlowego. Obecnie jest tam łąka, a myślę, ze przydałby się parking w tym miejscu, nie tylko na potrzeby centrum, ale również dla petentów nowo wybudowanego obiektu na terenie starej plebanii (nowy Urząd Gminy?), oraz dla wiernych naszej Parafii, którzy w święta takie jak Boże Ciało, Wszystkich Świętych itp, stawiają swoje auta aż do ul. Strażackiej. W czasie festynów organizowanych w tzw parku lub przy remizie także występuje problem z miejscami parkingowymi. Ludzie parkują na polu, które lada moment zostanie zajęte przez kolejne centrum handlowe – Galeria Bolszewo.
  Czy nie byłoby zatem słusznym rozwiązaniem usytuowanie w tym miejscu (o ile to możliwe oczywiście) parkingu ?

 101. Mati
  4 grudnia 2011 o 16:27

  Uważam, że parking jest wystarczający, ponieważ w pierwszych dniach otwarcia jest tyle samochodów. Potem będzie zdecydowanie mniej samochodów. Ja bym lepiej zasugerował drogę dojazdową w prawo do Urzędu Gminy i zrobienie w ten sposób sygnalizacji, bo nie ma jak przejechać. Nie wspominając o pieszych…

 102. nika
  5 grudnia 2011 o 07:29

  Szanowni Państwo.
  Zachęcamy do udziału w konkursie:

  ,,PRZYOZDABIAMY NASZE DOMOSTWA NA BOŻE NARODZENIE”.
  Regulamin wyboru najlepiej przystrojonych domostw ozdobami świątecznymi w Sołectwie Bolszewo-2011 rok.

  &1
  Niniejszy regulamin obejmuje wybór najlepiej przystrojonych posesji ozdobami świątecznymi:lampiony,girlandy, drzewka ozdobne, motywy świąteczne itp.

  &2
  Celem konkursu jest popularyzacja naszego domostwa, integracja ze swoją miejscowością, moja własna inspiracja i talent. Konkurs przeprowadzony będzie w oparciu o niniejszy regulamin.

  &3
  Nadzór, organizację i czuwanie nad należytym przestrzeganiem niniejszego regulaminu należą do Rady Sołeckiej Bolszewo.

  &4
  Komisja Konkursowa skłądać sie będzie z 5-osób wyłonionych z przedstawicieli Rady Sołeckiej i stowarzyszeń działających w Sołectwie Bolszewo:
  1, Sołtys Bolszewa
  2, Przedstawiciel Rady Sołeckiej
  3. Przedstawiciel Stowarzyszenia Koła Emerytów i Rencistów
  4. Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej
  5. Przedstawiciel Kołą Gospodyń Wiejskich

  &5
  Ocena najlepiej przystrojonego domostwa odbywać się będzie w okresie 15-21 grudzień 2011r.

  &6
  Komisja Konkursowa oceni każdą posesję, z których zostanie wyłowiona zostanie ścisła czołówka. Posesje oceniane bedą w skali od 1 do 10. Każdy z członków Komisji przyzna punkty i suma wyników wyłoni zwycięzców.

  &7
  Wybór pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca, jak również wyróżnień, dokonany zostanie przez Komisję Konkursową. Wybór jest ostateczny i nie podlega odwołaniom.

  &8
  Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni i zaproszeni osobiście przez Sołtysa i Radę Sołecką.

  &9
  Nagrody i wyróżnienia wręczone zostaną przez Sołtysa i Radę Sołecką w dniu 23 grudnia o godzinie 18.00 w Parku w Bolszewie przy rozświetlonej pięknie choince.
  Plac zabaw przy OSP.

  Zespół Organizacyjny
  Rada Sołectwa Bolszewo

 103. ET
  9 grudnia 2011 o 07:41

  Wybieramy najpopularniejszego włodarza ziemi wejherowskiej – na stronie internetowej: nasze miasto wejherowo. Możemy oddać 1 głos dziennie na naszego wójta.

 104. oli
  10 grudnia 2011 o 13:28

  Ludzie jadacy do centrum Comes od strony Wejherowa nagminnie lamia przepisy o ruchu drogowym!!!! Nie zwracaja uwagi na znaki pionowe i poziome!Przeciez nie wolno w tamtym miejscu skrecac w lewo ani wyjezdzajac z centrum nie wolno skrecac w lewo poniewaz jest tam podwojna ciagla!!LUDZIE PATRZCIE NA ZNAKI!!!

  • Bolszewiak
   11 marca 2012 o 23:33

   a kto zdecydował o ustawieniu tych znaków? Dlaczego można skręcić w lewo do kościoła, a potem z niego w lewo wyjechać, a nie można skręcać w lewo do comes i Biedronki i potem w lewo z niego wyjechać?… pachnie jakimiś interesami… skręcanie w lewo zawsze jest zagrożeniem, ale są na to inne sposoby niż zakaz- np. zjazd, ograniczenie prędkości. Teraz klienci muszą wyjechać w prawo, zawrócić pod kościołem- czyli SKRECIC W LEWO- i wrócić do Bolszewa… a pod strażą policja łata dziurę budżetową…

 105. edekl77
  14 grudnia 2011 o 16:28

  czy ktoś wie gdzie mam zgłosić nie sprawną (ciągle mruga jak na dyskotece) latarnie przy ulicy Żeromskiego 10?

  • Doradca
   15 grudnia 2011 o 20:43

   Proszę to zgłosić sołtysowi lub w referacie budownictwa i gospodarki komunalnej Urzędu Gminy tel. 604 610 777.

 106. voksen
  28 grudnia 2011 o 02:48

  Długo nie było mnie na tym forum, byłam za granicą. W dniu 15 stycznia 2012 r. odbędzie się referendum w sprawie odwołania Wójta Gminy Choczewo- życzę inicjatorom powodzenia.

 107. mieszkaniec Bolszewa
  28 grudnia 2011 o 02:56

  A kiedy będzie referendum w naszej Gminie???

 108. Piotr
  30 grudnia 2011 o 13:14

  Problem palenia śmieci w piecach

  Sezon grzewczy w pełni więc jak zwykle z części kominów wydobywają się czarne, śmierdzące kłęby dymu. Jest to efekt spalania śmieci w piecach, kominkach, itd. Proszę doradcę o informację co gmina może i zamierza w tej sprawie zrobić, a co powinniśmy zrobić my – mieszkańcy. Ja, sam mam sąsiada, który buduje naprzeciwko mojego domu – swój, i mimo kilkukrotnego zwracania mu uwagi konsekwentnie nadal spala śmieci – sądzę, że głównie odpady budowlane. Co można w tej sprawie zrobić? Proszę o rzetelną odpowiedź. Z góry dziękuję

  • Doradca
   18 stycznia 2012 o 17:05

   Przepraszam, ze odpowiadam tak późno, ale problem ten istnieje od dawna i zapewne długo jeszcze będzie nam doskwierał. Notabene, gmina w tym zakresie ma bardzo ograniczone możliwości. na przykład – wystąpiliśmy niedawno do jednego z przedsiębiorstw w Bolszewie, które podobno odsprzedaje odpady poprodukcyjne z dodatkiem tworzyw sztucznych. Najlepszym sposobem jest natychmiastowe zawiadomienie policji o fakcie podejrzanego lub jednoznacznie sugerującego ten proceder zdarzenia. Oni są uprawnieni do odpowiednich czynności egzekucyjnych. Gmina może nałożyć karę administracyjną, ale trzeba w sposób nie budzący wątpliwości taki fakt stwierdzić.Tylko jak? Najbardziej istotne jest wzajemne uświadamianie sobie zagrożenia dla zdrowia; także tego, że wskutek palenia takich świństw cierpi nie tylko system grzewczy, ale przede wszystkim ludzie! Stąd właśnie – między innymi – wysoka zachorowalność na raka. Kiedy to sobie uzmysłowimy?

   • Edgar
    20 stycznia 2012 o 11:09

    Doradca :
    Przepraszam, ze odpowiadam tak późno, ale problem ten istnieje od dawna i zapewne długo jeszcze będzie nam doskwierał. Notabene, gmina w tym zakresie ma bardzo ograniczone możliwości. na przykład – wystąpiliśmy niedawno do jednego z przedsiębiorstw w Bolszewie, które podobno odsprzedaje odpady poprodukcyjne z dodatkiem tworzyw sztucznych. Najlepszym sposobem jest natychmiastowe
    zawiadomienie policji o fakcie podejrzanego lub jednoznacznie sugerującego ten proceder zdarzenia. Oni są uprawnieni do odpowiednich czynności egzekucyjnych. Gmina może nałożyć karę administracyjną, ale trzeba w sposób nie budzący wątpliwości taki fakt stwierdzić.Tylko jak? Najbardziej istotne jest wzajemne uświadamianie sobie zagrożenia dla zdrowia; także tego, że wskutek palenia takich świństw cierpi nie tylko system grzewczy, ale przede wszystkim ludzie! Stąd właśnie – między innymi – wysoka zachorowalność na raka. Kiedy to sobie uzmysłowimy?

    W pełni zgadzam się z Panem….
    Wiadom każdy szuka oszczędności…
    A może postarajcie sie o jakieś dotacje dla osób które opalają domy ekologicznymi opalami ??

 109. Wojtek
  19 stycznia 2012 o 18:54

  Witam!
  Ludzie tam „u władzy” zróbcie coś z ulicą Polną!!! Przecież jej stan woła o pomstę do nieba!!!
  To się tylko na telewizję nadaje…

  • Mati
   22 stycznia 2012 o 20:35

   Dokładnie na ulicy Polnej w Bolszewie to nie trudno o wymianę teleskopów w aucie. Dziury są wszędzie…nie ma jak ich omijać.Kiedy będzie asfalt na tej ulicy?

   • Radek
    15 marca 2012 o 07:28

    Ty się nie pytaj kiedy będzie asfalt, tylko kiedy będzie kanalizacja, bo w naszej gminie modne jest utwardzanie dróg za kilkaset tysięcy bez wykonania choćby nieużytkowanych przyłączy kanalizacyjnych.

    Kiedy będzie kanalizacja w całym Bolszewie?

 110. berta
  25 lutego 2012 o 17:32

  No i prośby „widać”Zostały wysłuchane.Znaczy forum jest czytane a prośby realizowane.W tv teraz modne skakanie!!! „KTO NIE SKACZE TO NIE Z POLNEJ „HOP,HOP,HOP.W Wejherowie Mieście większość ulic ma strukturę naszej Polnej ale my mamy perspektywę a miastowi chyba nie!U nas wystarczy dosypywać kruszywa w te dziury i jest piękna droga.Przy grubszym kruszywie woda wsiąka nie wypłukuje dziur.Tak było latem po nasypaniu grubego gruzu i żwiru.Nie potrzebnie ktoś to „zdrapał”.

 111. Rowerzysta
  18 marca 2012 o 20:47

  Kiedy będzie zakaz parkowania na ścierzce rowerowej i chodniku na ulicy Zamostnej. Policja w tej sprawie nic nie robi (zgłaszałem kilka razy)ŚCIERZKA ROWEROWA TO CHYBA NIE PARKING PRZYSKLEPOWY

 112. Bolszewianin
  19 marca 2012 o 09:50

  Po Bolszewie „chodzi” kilka różnych plotek na temat niedoszłego ośrodka zdrowia i w związku z tym mam kilka pytani do Doradcy.

  1, Co było przyczyną, że nie powstanie tam ośrodek??? Kto tak naprawdę popełnił błąd?? Stary Wójt? Czy nowy?

  2, na jakim etapie została zakończona budowa? Czy wszystkie prace zostały wykonane, a ewentualna zmiana ośrodka na pomieszczenia do innego użytku będą wiązały się z wyburzaniem niepotrzebnych ścian itp.?

  3, Jakie koszta będą wiązały się z ewentualną przeróbką?

  4, Kto wpadł na pomysł żeby przez Park wybudować drogę?

  Wiem, że te pytania padły nie raz i odpowiedzi też, ale jedna spójna informacja jest potrzeba

 113. Bolszewianin
  19 marca 2012 o 09:52

  5, CO BĘDZIE W TYM BUDYNKU??

 114. Doradca
  25 marca 2012 o 19:38

  Odpowiedzi na te pytania będą w najbliższej „Naszej Gminie”. Polecam materiał autorstwa Pana Wójta.
  Pzdr

 115. Wizjer
  29 marca 2012 o 23:50

  Niniejsze Forum jest cenzurowane. Najmniejsza krytyka tzw. władz gminnych jest usuwana przez moderatora.

  • Doradca
   1 kwietnia 2012 o 15:38

   Cenzura dotyczy jedynie niecenzuralności wypowiedzi (wulgaryzmów, wyzwisk etc. jak na innych forach). Gdyby Wizjer przeczytał wszystkie wpisy, to by sam sobie zapewne zaprzeczył

 116. Hanna
  2 kwietnia 2012 o 19:26

  Co zrobić z nieuczciwymi sąsiadami, którzy wpuszczają ścieki do kanalizy bez podłączenia, a u mnie w domu po prostu „śmierdzi”

 117. Wizjer
  5 kwietnia 2012 o 18:38

  and Doradca. Przeglądałem wszystkie posty i nie ma w nich żadnych wulgaryzmów, wyzwisk itd. Należy wskazać, że uzadniona krytyka kogokolwiek nie należy do wulgaryzmów, wyzwisk itd. Jeśli niniejsze forum nadal będzie cenzurowane oraz ograniczało swobodne wypowiedzi oczywiście nie naruszających przepisów prawa prasowego, będę zmuszony zawiadomić stosowne organy o złamaniu prawa przez osobę odpowiedzialną za to FORUM. Pan / Pani doradca, proszę ujawnić kogo Pan/ Pani reprezentuje na tym Forum, kim Pani/Pan w ogóle jest???

 118. Doradca
  5 kwietnia 2012 o 20:24

  Panie Wizjer, proszę się wczytać w moją odpowiedź. Wprawdzie posłużyłem się skrótem myślowym, ale nie napisałem, że na forum są niecenzuralne wypowiedzi, tylko, że cenzura (ewentualna) mogłaby dotyczyć jedynie właśnie niecenzuralności wypowiedzi (jak to we wszystkich regulaminach innych forów ). Nie jestem administratorem tego forum, ale wiem, że poza powyższym zastrzeżeniem, wszystkie wpisy są zamieszczane, także te krytyczne wobec władzy – co właśnie w wielu miejscach można wyczytać. O to właśnie apelowałem, bo i na mój temat było niemało słów mniej czy bardziej uzasadnionej krytyki, a przecież były one zamieszczane. Natomiast, niniejsze forum służy wymianie opinii, refleksji i osądów, ale nie jest oficjalnym źródłem informacji publicznej. Zatem – nie podlega przepisom prawa prasowego w myśl Pańskich wyobrażeń. Ale mamy demokrację – może Pan sięgać takich form, jakie uznana Pan za najbardziej słuszne Myślę, że wnikliwsza lektura postów powinna jednak rozwiać Pańskie wątpliwości. Co do mojej osoby – na tym forum już wyraźnie się ujawniłem i przedstawiłem swoją osobę z imienia, nazwiska i funkcji. Myślę też, że należy Pan do nielicznych forumowiczów, którzy tego nie wiedzą. Pozdrawiam

 119. Wizjer
  9 kwietnia 2012 o 07:18

  Życzę wszystkim forumowiczom WESOŁYCH, SPOKOJNYCH I ZDROWYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ORAZ SMACZNEGO JAJKA I OSTREGO DYNGUSA!!!

 120. Agnieszka Kwiatkowska
  10 kwietnia 2012 o 06:18

  Witam,
  Wszystkim życzę Wesołego po świętach.
  Jestem mieszkanka ul.Słowackiego, bardzo lubimy spacerowac po pobliskim lesie.
  Tylko te spacery niestety coraz mniej przyjemne są. Mam pytanie kto jest zarządca naszego lasu ? Robi się z niego potężne wysypisko śmieci. Czy nie było by możliwości posprzątania tego miejsca, postawienia na drodze asfaltowej kilku śmietników i może jakichś ławeczek ? Jakby przy ławce stały smietniki , to może młodzież, czy panowie z burzsztynowym napojem – by wyrzucali swoje śmieci do koszy. Akcja sprzątania świata też raczej to miejsce zawsze omija. Ogromna ilość opakowań po chipsach, jogurtach, pobitych butelek przeraża i zniechęca do spacerów. A jest to takie fajne miejsce, a do tego bardzo dużo mieszkańców z niego korzysta. Spacerowicze z pieskami, dzieci na rolkach i rowerkach, całe rodziny na spacerach.
  Już nie wspomnę o worach śmieci , choć się pojawiaja, to już chyba rzadziej niż kiedyś.Ale na to rada może będzie obowiązkowa opłata za wywóz śmieci – co słyszałam ma wejśc w życie w najbliższym czasie.
  A.K.

 121. Doradca
  10 kwietnia 2012 o 09:52

  Dziękuję (jako jeden z „wszystkich”), oczywiście, za życzenia. Też lubię spacery w pobliskim lesie, choć niebezpieczeństwo ze strony kleszczy dość skutecznie odstrasza i mnie, i mojego psa. Ponadto, nie nastraja pozytywnie wygląd naszego lasku, zwłaszcza zalegające w nim śmieci. Niestety, nie gmina jest włascicielem lasu i ona nie może brać na siebie odpowiedzialnosci za jego stan, a tym bardziej – weń inwestować. Mam również nadzieję, że nowa ustawa śmieciowa nieco złagodzi ten problem, ale jeśli każdy z nas nie będzie poczuwał się do troski o środowisko – to wszelkie sankcje czy rozwiązania bedą jedynie półśrodkiem.

 122. A.K.
  10 kwietnia 2012 o 17:59

  Dziękuję za odpowiedź, ale kto jest właścicielem i zarządcą tego lasu?

 123. Doradca
  10 kwietnia 2012 o 20:26

  Oczywiście, Lasy Państwowe! Pzdr

 124. Bolszewo
  23 kwietnia 2012 o 20:23

  Również wracam do pytania poprzednika. Co z kierowcami, którzy bardzo często zastawiają na ulicy Zamostnej ścieżki rowerowe, również bardzo często na skrzyżowaniu ul. Prusa z Zamostną samochody stojące przy sklepie P. byłej sołtys zasłaniają widoczność nie ma widać samochodów wyłaniających się nagle zza samochodów zaparkowanych na ścieżce rowerowej co utrudnia wyjeżdżanie ze skrzyżowania.Warto zwrócić uwagę na ten problem.

 125. Marek
  27 kwietnia 2012 o 07:39

  Prośba o wyrównanie ul.Południowej w Bolszewie. Dziękuję…

 126. Bolszewo
  19 Maj 2012 o 09:46

  Panie Doradco strasznie długo trzeba czekać na Pana odpowiedź!!! Pisałem już wcześniej 23 kwietnia i nie uzyskałem odp w tej sprawie. Następna nurtująca sprawa-chodzi o ulicę Słowackiego. Ulica ta wyłożona jest płytami typu jumbo stan nawierzchni z roku na rok jest co raz gorszy, ale niestety jeżeli tą ulicą jedzie sobie wywrotka, samochody ciężarowe przewożące cement i nie tylko, które zamiast jechać 20km/h to jadą 50 to w jakim stanie będzie ta ulica za parę lat. Kłania się również bezpieczeństwo dzieci, które bawią się na tej ulicy. Czemu samochody o takim tonażu nie mogą jechać głównymi ulicami ul. Długą i Zamostną tylko psują drogi na które mieszkańcy tak długo czekali czy nie można zrobić zakazów dla samochodów o takiej masie? Zamiast skracać drogę o 500m niech lepiej pomyślą o fakcie że za parę lat będą dziury jak kiedyś z ich winy!! Czekam na odpowiedź. Mamy 19 maj!!!!!

 127. rafał
  24 Maj 2012 o 19:07

  chciałbym zwrócić uwagę na sprawę nowego korektora ściekowego który ma powstać koło stacji Orlen czy tak może być żeby tak blisko domów mieszkalnych powstała taka zlewnia ?Niedaleko znajduje się piekarnia i szkoła,nie ma w całej gminie jakiegoś bardziej odludnego miejsca .

  • marek
   24 Maj 2012 o 20:40

   Tu się zgadzam z „rafałem”. Lokalizacja nie jest za ciekawa. Poza tym dlaczego Gmina inwestuje na prywatnej działce, płacąc dzierżawę, budując itp…??
   A tak na marginesie, nasz „witacz” postawiony koło Hotelu Victoria nie ma za ciekawej reklamy. Dlaczego na nim nie pojawia się informacja o gminie a o centrum handlowym?? w tym przypadku „mega ręcznik” czy „strój kąpielowy” nie są za bardzo przyciągające. Mam nadzieję że na Euro macie inny pomysł na to 🙂
   pozdrawiam

 128. znajoma
  30 Maj 2012 o 07:21

  POMYSL NA EURO JUZ JEST POSTAWIC SYGNALIZACJE SWIETLNA PRZY COMESIE ABY KIBICE DLUZEJ STALI W KORKU JADAC W STRONE GNIEWINA!! ZENADA!!!!!!!

  • Radek
   30 Maj 2012 o 08:50

   Pomysł, jest bardzo dobry. Mam w nosie kibiców i ich wygodę – to nie jest droga krajowa ani autostrada, tylko droga lokalna i w dodatku obszar zabudowany. Ta sygnalizacja rozwiąże problemy związane z przechodzeniem pieszych przez jezdnię w tym miejscu – każdy kto tędy jeździ wie, że to problem – nie wspominam już o osobach łamiących nakazy jazdy na wprost i skrętu w prawo.

   Problem moim zdaniem nie dotyczy osób, które wyraziły zgodę na sygnalizację świetlną, tylko tych, które zgodziły się w ogóle postawić Comes i Biedronkę w tym miejscu (tym niemniej patrząc na treści pokazywane na „Witaczu Gminnym” nie mam niestety żadnych złudzeń o co chodziło).

 129. Bolszewo
  30 Maj 2012 o 17:57

  Czemu do tej pory Pan Doradca nie miał czasu odpowiedzieć na pytania mieszkańców gminy czyż
  by mało czasu?

 130. anna
  24 czerwca 2012 o 09:15

  Dlaczego „sobótki” w Bolszewie odbędą się w niedzielę? Sobota była idealna. Kto wpadł na tak głupi pomysł?

 131. Ewa
  16 lipca 2012 o 10:43

  Zapraszam do głosowania na nasze koło gospodyń z Bolszewa! Wyślij SMS o treści: kgwgw.27 na nr 72355 (2,46 zł z VAT)

 132. Tomasz
  17 lipca 2012 o 11:23

  W ostatnim czasie została ” dokończona” ul. Sienkiewicz….
  Kto odebrał tą inwestycje ? na łączeniu płyt starych z nowymi powstaje małe jeziorko :)co prawda nie duże ale moim zdaniem tak być nie powinno ! TAM JEST KANALIZACJA KTÓRA ZOSTAŁA ZASYPANA!!!!

  • Tomasz
   1 sierpnia 2012 o 10:43

   Widzę, że Doradca zaglądał na forum …. DLACZEGO nie uzyskałem żadnej odpowiedzi o odbiorze ul. Sienkiewicza ????

 133. 19 lipca 2012 o 10:36

  Gościcino-Orlik, 21sobota/07/2012r godz. 10:00
  Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołectwa Gościcino(kat. 96 i młodsi) oraz o Puchar KS Amator Gościcino(kat. 00 i młodsi). Termin zgłoszenia drużyny upływa w dn. 20/07/12r do godz. 18:30.Spotkanie dla zainteresowanych osób/kpt. w piątek 20/07/12r o godz. 18:45 na Orliku w Gościcinie.
  Zapraszamy!!!

 134. Doradca
  27 lipca 2012 o 09:03

  Informuję, że agencja Poczty Polskiej w Bolszewie (ze zmienioną obsługą) będzie funkcjonowała nadal, tj. po 31 lipca br.

 135. marek
  27 lipca 2012 o 15:07

  Witam.
  Panie Doradco, prośba o wyrównanie ulicy Południowej w Bolszewie. Straszne dziury są.
  Dziękuje bardzo.

 136. Doradca
  31 lipca 2012 o 05:37

  Sprawa jest w tzw. załatwianiu. Pozdrawiam

 137. pirania
  15 sierpnia 2012 o 09:52

  patriotyzm ?? jest czy go nie ma??
  ubolewam, że włodarze naszej wsi nie wywiesili żadnej flagi narodowej , w tak ważnym dla nas Polaków dniu jakim jest 15 sierpnia.

 138. mieszkanka Bolszewa
  23 września 2012 o 07:49

  Ja mam trzy sprawy:

  1. Wyjazd z Biedronki i pobliskiego osiedla – jak każdy wie jest nakaz jazdy w prawo, niestety mało kto się do tego stosuje i skręca w lewo!!! Moim zdaniem tam przydałby się nie nakaz jazdy w prawo lecz zakaz jazdy w lewo – zakaz to zakaz, może inaczej na to kierowcy spojrzą. I więcej patroli policji tam!!!

  3. Ulica Strażacka – to prawie autostrada, kierowcy tu zasuwają jak po drodze szybkiego ruchu, mają gdzieś ograniczenie prędkości, nie zważają na pieszych. Przydałby się jakiś ogranicznik, radar, górka spowalniająca – cokolwiek!!! I po co komu ten chory przepis o skrzyżowaniach równorzędnych – i tak nikt tego nie stosuje traktując Strażacką jako główną. Tylko czekać na jakiś wypadek.

  2. Jakim cudem w zerówce bolszewskiej są dwie religie, a tylko jeden angielski. Patrząc na to co dzieje się w Europie i na świecie bez angielskiego ani rusz, a bez dwóch lekcji religii jakoś dzieci sobie poradzą. W przedszkolu były 3 lekcje angielskiego, a w szkole 1 – jakiś kosmos jak dla mnie. Kto to ustala i kto na to pozwala!!!

 139. Wojciech
  24 września 2012 o 18:44

  Witam! Proszę o wyrównanie ulic: Polna, Kręta, Poprzeczna

 140. MADZIA
  25 września 2012 o 09:35

  W zerowce w Bolszewie jest chociaz jakis angielski a w Gorze dzieci klas zero nie maja nawet jednej lekcji angielskiego .ZENADA!!!!

 141. mli
  28 września 2012 o 05:54

  W gościcińskiej podstawówce w klasach 0 – nie ma angielskiego, za to dzieci mają dwie religie tygodniowo.

 142. Wizjer
  19 listopada 2012 o 00:50

  W czasie kampanii wyborczej biuletyn ” Wizjer” ( brukowiec) skupił się tylko na wytykaniu i to często urojonych błędów poprzedniego Wójta. Zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem byłego Wójta i chce być obiektywny w moim komentarzu. Wyżej wspomniany biuletyn- brukowiec cały czas przedstawiał byłego Wójta w złym świetle m in. pokazywano wiele zdjęć odnoszące się do złego stanu dróg, braku kanalizacji itd. Czyżby były Wójt robił wszystko źle??? jeśli tak by było to na pewno już dawno siedziałby on w więzieniu. Obserwując XXIV sesje Rady Gminy Wejherowo to widać jak na dłoni, że radni klubu „Gospodarna Gmina” i to radni Wójta Skwarło, zgłaszają w interpelacjach do niego ostre uwagi: co do stanu dróg w Gminie, odnośnie bezpieczeństwa na drogach gminnych itd. Minęły już dwa lata po wyborach obecnego Wójta, a drogi gminne są nadal w bardzo złym stanie, natomiast niektóre są w katastrofalnym stanie. Dlaczego teraz biuletyn „Wizjer” nic nie pisze na temat działalności obecnego Wójta??? o tym, że drogi gminne są w bardzo złym stanie i są niebezpiecznie – zginęło dziecko o czym mówił Radny Pranga na sesji. Miesięcznik „ Nasza Gmina”, który jest opłacany przez podatników jest po prostu tzw. „Sołtysówką”, jest nieobiektywny i z góry ustawiony, a artykuły pokazują tylko dobre strony. WÓJCIE NIE BÓJCIE SIĘ I POKAZUJCIE TE ZŁE STRONY W NASZEJ GMINIE – choćby coś na temat bardzo złego stanu dróg.
  W tej „SOŁTYSÓWCE” nie ma ani żadnego słowa na temat problemów, które nurtują mieszkańców Gminy Wejherowo. Styl pisania pochodzi z propagandy sukcesu.

  • Doradca
   21 listopada 2012 o 22:12

   Do obiektywizmu to w tym materiale daleko. Ale mniejsza o to. Natomiast, jeśli są uwagi do „Naszej Gminy” lub problemy, warte tam przedstawienia, to proszę skorzystać z dawno poczynionego zaproszenia i pisać do redakcji. W miarę miejsca i ważności sprawy – zostanie zamieszczone (niewykluczone, że z odredakcyjnym komentarzem). Ale przecież zaproponowaliśmy także i inne formy komunikacji społecznej, choćby to forum. Może niedoskonałe, ale jest i od czasu do czasu funkcjonuje skutecznie. Co do dróg – już dawno nie czyniono tak wiele na rzecz ich poprawienia. Nie wypada się chwalić, ale w trosce o tak postulowany obiektywizm – proponuję nieco bardziej wgłębić się w życie gminy i poszczególnych jej sołectw. Podobnie z kanalizacją – wreszcie widać światło w tym bardzo ciemnym tunelu. Pozdrawiam.
   PS. W kwestii oceny b. wójta, to dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu. Nie kopie się leżącego.

 143. Wizjer
  24 listopada 2012 o 02:59

  Wizjer&Doradca
  Nie mam zamiaru w przyszłości polemizować Pan/ Pani Doradca, ale słownictwo w tym komentarzu Doradcy jest bardzo ubogie. Zacytuję ostatnie słowa komentarza Doradcy : „ Nie kopie się leżącego” Zniżę się do poziomu Doradcy i będę mówić w jego języku: jeśli chodzi o kopanie to właśnie brukowiec „Wizjer” kopał byłego Wójta. pokazując jego tylko w złym świetle. Jeszcze raz podkreślam, iż nie jestem apologetą byłego Wójta, ale każdy człowiek ma wady i zalety nawet ten najgorszy . Myli się Pan/Pani Doradco , iż nie jestem obiektywny, ale w komentarzu Doradcy jest dużo konfabulacji. Powiem ogólnie: widzę pozytywne działania obecnego Wójta, ale są i także minusy, które są widoczne. Nie moją intencją była krytyka obecnego Wójta, ale w sposób ogólny zasygnalizowałem problemy, które występują w Gminie. Pan/Pani Doradco – „ Prawdziwa cnota krytyki się nie boi”, Pan/Pani Doradca proszę słuchać, a nie cenzurować. Jeśli chodzi o propozycję Pan/Pani Doradca abym się wgłębiał w życie gminy i poszczególnych jej sołectw to jako Wizjer doskonale jestem zorientowany w problemach naszej Gminy. Na koniec chciałem dodać, że wręcz komediowa jest polemika na sesji pomiędzy Radnym z Gowina, a Wójtem. Wójt powinien odpowiadać merytorycznie na interpelacje radnych , a doza ironii z jego strony jest nie na miejscu.

 144. Mietek
  26 listopada 2012 o 13:00

  Witam wszystkich mieszkańców naszej Gminy i zwracam się z prośba o zbojkotowanie uchwały rady Gminy odnośnie stawek za wywóz śmieci w 2013 roku.Nie może tak być ,że z 20 zł jakie płacimy od jednego pojemnika będziemy płacili raptem 88zł.Nikt z nami ( mieszkańcami gminy)tego nie konsultował,nie przedstawił możliwości poboru i wysokości opłat.Rozumiem,że ekologia kosztuje ale nie podwyżka o ponad 300 %. Ciekawe kogo będzie na to stać?Bo mnie np.NIE!Może władze gminy przewidują jakiś dodatek dla mniej zamożnych? Dodam jeszcze że, np. w Gdańsku opłata będzie pobierana ryczałtowo od gospodarstwa domowego i będzie wynosiła 38 zł.Widać,że można inaczej! Apel do władz Gminy! Zastanówcie się nad tym jeszcze raz zanim nie będzie za późno!Pozdrawiam

  • Stary Wyga
   26 listopada 2012 o 14:12

   No cóż… Nasz Wójt zna temat śmieci jak mało kto, wie również, że da się na śmieciach doskonale zarobić…

 145. udoryba
  27 listopada 2012 o 15:20

  Od ponad roku borykamy się z przepustowością ulicy „Zamostnej” na odcinku od drogi krajowej nr 6, do choćby ronda przy straży pożarnej. To o czym wspomina „Mieszkanka Bolszewa” mam na myśli respektowanie nakazu jazdy w prawo przy wyjeździe z Biedronki to jedno i sam bardzo często widzę (jak dla mnie) prostaków i cwaniaków, którzy maja wszystko w d…. . Ale niemam pojęcia kto (co za „mądra” głowa) wpadła na pomysł i postawiła na przejściu dla pieszych jeszcze światła. Proponuję przejechać się tamtędy kilka razy w ciągu miesiąca, aby stwierdzić co te światła w chwili obecnej tam „narobiły”. Ludzie do tej pory nie mieli problemów z przejściem przez ulicę. Wiem bo sam nie raz parkowałem samochód tak, że musiałem przejść na drugą stronę. Może ja nie miałem okazji spotkać się tam z jakimś chamstwem ze strony kierowców, którzy nie przepuszczali oczekujących na przejście. Ale jak przypuszczam to bardzo sporadyczne przypadki. Jednak postawienie w tym miejscu świateł, gdzie już i tak w godzinach szczytu zaczyna się wszystko korkować, uważam że przejaw totalnej głupoty i niewiedzy tych, którzy na ten kretyński pomysł wpadli.

 146. Wizjer
  27 listopada 2012 o 23:49

  Wizjer&udoryba. Poruszyłeś na niniejszym forum bardzo ważny problem i za to Tobie chwała. Jako mieszkaniec Bolszewa też widzę ten problem, a co o tym sądzi władza gminna???

 147. koko
  28 listopada 2012 o 11:50

  Na temat ulicy Zamostnej i jej przepustowości Urząd Gminy ma nie wiele do powiedzenia.Wszystko co tam się dzieje to za sprawą „wspaniałego Starosty Wejherowskiego”,który ma Bolszewo w szanownym poważaniu!Albo on albo jego ludzie nie maja zielonego pojęcia jak rozwiązać ten problem.Nie tylko ten.Najważniejsze ,że powstają nowe centra handlowe.Jestem ciekawy czy do końca zgodne z prawem.Ale będzie jeszcze ciekawiej jak Orlex odda do użytku nowe osiedle.Możemy zapomnieć aby normalnie przejechać przez Bolszewo bez korków.Podobno priorytetem naszej gminy jest kanalizacja.Ok ale ja to widzę inaczej.Bez kanalizy jeszcze jakiś czas da się żyć.Trzeba w ekspresowy tempie zbudować nową drogę, dopóki jeszcze nie doszło do jakiejś tragedii.Ale o tym w Starostwie i Gminie się nie myśli.Cały czas panuje przekonanie – „jakoś to będzie”.
  Może czas z tym skończyć.

 148. Doradca
  29 listopada 2012 o 18:14

  Odniosę się do części tych dwu ostatnich wpisów. Jest to najlepszy dowód na to, ze gdzie dwu Polaków, tam co najmniej trzy opinie. Oczywiście, również potępiam cwaniaków, zjeżdżających z ul. Zamostnej od kościoła do np. Biedronki. Ale w kwestii świateł trudno się z powyższymi opiniami zgodzić. Przecież one pojawiły się wskutek nacisków i działań władz gminy, ale pod przemożnym wpływem żądań ze strony mieszkańców, głównie Bolszewa. Czy ktoś sądzić może, iż starosta jest tak ot sobie wysupłać z mało zasobnej kasy powiatu grubo ponad 200 tys. zł, bo tak mu się widziało??? Od momentu, kiedy było wiadomo o budowie centrum handlowego, mówiono, wzywano władze gminy o podjecie działąń w tej własnie sprawie. Ale tak jest prawie zawsze i z innymi inwestycjami. Zrobimy gładszą drogę – pewne jak w banku, że pojawią się żądania o „leżącego policjanta”. Będzie ów położony – zaczną się protesty okolicznych mieszkańców, że im domy pękają. I tak w nieskończoność. I każdy będzie miał (swoją) rację. I znów zafunkcjonuje porzekadło, że ten nie postępuje źle, kto nic nie robi. Ale nie tak z obecną władzą. Powoli, ale konsekwentnie; w zgodzie z oczekiwaniami większości i zdrowym rozsądkiem będą wykonywane czynności, które w konsekwencji przyniosą rzeczywiste zmiany na dobre. Zatem – trudno się zgodzić, że przedmiotowe światła to głupi i kretyński sposób na wykazanie niewiedzy ze strony starostwa i gminy. W pełni natomiast należy się zgodzić, że rozwój budownictwa mieszkaniowego i obiektów handlowych, a także wzmożony ruch pojazdów wymaga podjęcia działań na rzecz budowy alternatywnych rozwiązań komunikacyjnych, w tym dróg. I nieprawda, ze władze gminne o tym nie myślą. Co więcej, nie tylko myślą, ale i robią niemało. Inna rzecz, że tego typu inwestycje nie mogą być wykonywane w ekspresowym tempie – wymagają określonych procedur, projektów, działań w terenie i pieniędzy. te działania są podejmowane. W najbliższych latach zbudowana będzie droga alternatywna do ul. Zamostnej, tj. od Szkolnej do Polnej. Pamiętajmy też o tak lekceważonej przez powyższych autorów kanalizacji. To przecież sprawa o kardynalnym znaczeniu!!! To nie tylko oznaka cywilizacji, będąca normalnością w innych, okolicznych gminach i całej Europie, ale potrzeba artykułowana powszechnie! Chyba, że niewygodna dla tych,którzy zawartość swego szamba pod osłoną nocy wypompowują na posesję sąsiada. Wtedy i owszem – bez kanalizacji żyć można, nawet taniej, ale kosztem niszczonego środowiska i zdrowia sąsiedzkich dzieci – na przykład. (Zakładam, że Koko wywozi jednak regularnie i jedynie nie odczuwa ciężaru ponoszonych z tego tytułu kosztów). Zatem proponuję o wstrzemięźliwość w ferowaniu wyroków, zwłaszcza z kontrowersyjnym uzasadnieniem. A wyzwiska i pomówienia na pewno naszej gminnej, czy raczej bolszewskiej sprawie nie posłużą. I na koniec – obiekty handlowe i mieszkaniowe powstają zgodnie z prawem – są zbyt kosztowne, by ktoś chciał się prawu narazić.

 149. A.K.
  29 listopada 2012 o 18:36

  co do dróg alternatywnych – Bolszewo potrzebuje „wylotu ” do drogi krajowej, czy – jak dobrze rozumiem- połączenie ulicy Polnej ze Szkolną w czymkolwiek pomoże ?

 150. Doradca
  30 listopada 2012 o 08:22

  Kolejny to powód do niezadowolenia. Wszak jest to jedna z niewielu – praktycznie – możliwości bardziej sprawnej komunikacji mieszkańców północnych rejonów Gminy, choćby od Szkolnej ul. Tartaczną. Ale jeśli ktoś widzi jakieś inne korzystne rozwiązania, ale konkretne – proszę proponować. Zostanie rozważone z najwyższą powagą.

 151. Maciej K.
  30 listopada 2012 o 12:02

  Może jeszcze małe pytanie w temacie śmieciowym-uzasadnienie wysokich cen z czego na forach już z nas się śmieją,była ilość uzyskiwanego popiołu z gospodarstwa.Czy to znaczy,że mieszkańcy bloków np.w Bolszewie za owe śmieci zapłacą mniej?
  A z tą kanalizacją to już proszę tak sie nie spieszyć,bo jak wtedy zostaną ustalone ceny ,to już mieszkańcy w ogóle zginą pod naporem danin śmieciowo,kanalizacyjno,podatkowych.

 152. Arek
  4 grudnia 2012 o 14:47

  Ale się Pan Doradca rozpisał.I jakość oprócz krytyki dwóch ostatnich wpisów niczego konkretnego tam nie wyczytałem.Co ma Pan na myśli …” za kilka lat” z tą drogą od Polnej do Szkolnej?Może coś konkretnego.Wracając jeszcze do wysokości opłat za wywóz śmieci.Czy można gdzieś w UG zobaczyć i przeczytać kalkulację tej opłaty?Z tego co wszystkim już wiadomo, będziemy mieli jedną z najwyższych w Polsce!Dla przykładu: Gdynia – 35 zł ryczałt, Gmina Puck – 12,60 zł od osoby(2 osoby w domu 25,20 zł -gmina Wejherowo 2 osoby 41,60 zł), itd.Może powie Pan coś mieszkańcom gminy na ten temat.Tylko proszę nie mówić: że żaden sposób nie jest sprawiedliwy bo to już znamy.Konkrety – dlaczego tak drogo!

 153. Regina
  11 grudnia 2012 o 17:31

  Witam.Mam pytanie…czy w Gościcinie powstanie w najbliższym czasie jakiś market?,słyszałam coś o: Biedronce:

 154. pawell19
  11 grudnia 2012 o 20:55

  W projekcie przyszlorocznego budzetu zapisana jest kwota 800 tys. zł na ul. Polną w Bolszewie. Czy moze ktos wie, jaka technologia bedzie ona robiona? Oraz czy zostanie zrobiona cala droga, a nie tylko fragmenty, jak to mialo miejsce w przeszlosci? W przyszlym roku ma byc rowniez budowana ul. Sloneczna w Bolszewie (od ul. Polnej do nowego osiedla Parkowa Orlex, a potem do ul. Szkolnej w Bolszewie). Tutaj rowniez mam prosbe – czy zna ktos wiecej szczegolow na ten temat? Jaka technologia, jaki koszt oraz czy w przyszlym roku bedzie juz polaczenie ze Szkolna…

 155. Wojciech
  6 stycznia 2013 o 18:02

  Witam!
  Apel!!!
  Jeśli nie można wylać asfaltu na ulicy Polnej, Krętej i tak dalej, to czy możecie Państwo się zlitować i wyslylać co jakiś czas równarki…?
  Jeśli to problem proszę dać znać do kogo należy się udać po pomoc!

 156. mieszkaniec
  15 stycznia 2013 o 15:36

  A ja się zastanawiam czy kiedyś będziemy mieli znowu prawdziwą pocztę w Bolszewie ? Obecna placówka pocztowa na Zamostnej to masakra… wiecznie kolejka, ludzie wchodzą postoją kilka minut i wychodzą bo nic się nie posuwa. Notorycznie czynne tylko jedno okienko, w drugim „nieczynne,przepraszamy”. Na oknie karteczka „udogodnienia dla niepełnosprawnych” a powinno być „utrudnienia dla niepełnosprawnych”, w środku nie ma ani 1 krzesła (o ławeczce czy stoliku nie wspomnę), na którym osoba niepełnosprawna czy starsza mogłaby spocząć. Jak jest kolejka to nie ma nawet gdzie wypisać druku bo ludzie stoją przy ladzie przy okienku. W starym budynku poczty na Reja, mimo iż było ciasno to była ławeczka i stół na którym można było wypisać druki. No i panie zawsze były miłe, chociaż często zmęczone. W wigilię 2012r nowa placówka była nieczynna, a ludzi przed drzwiami pełno…brak słów. Dlaczego w Bolszewie nie ma normalnej poczty, komu ona przeszkadzała i kto zdecydował o jej zamknięciu ?

 157. Jan
  16 lutego 2013 o 10:53

  Kto wie czy umowy o wywóz śmieci tzreba będzie wypowiadać w połowie roku ?

 158. az
  4 marca 2013 o 20:52

  Witam,
  Chaciałbym się dowiedzieć ile mieszkańców aktualnie liczy Bolszewo. Może być stan na 31.12.2012 r. Na Wikipedii nie ma aktualnych danych.
  Pozdrawiam

 159. ewa
  6 kwietnia 2013 o 10:17

  umowy wypowiada się w Zuku aAgora sama rozwiązuje, nie wiem jak inne firmy

 160. Mieszkanka Bolszewa
  8 kwietnia 2013 o 02:22

  Pozdrawiam wszystkich fanów tego Forum.

 161. Mieszkanka Bolszewa
  8 kwietnia 2013 o 02:24

  Mam bardzo krytyczne uwagi do Przewodniczącego Rady Gminy Wejherowo. Głównym zadaniem Przewodniczącego Rady jest prowadzenie sesji i przestrzeganie porządku obrad, a Przewodniczący bawi się w cenzora i robi sarkastyczne uwagi wobec radnych. Na ostatniej sesji Przewodniczący ograniczał wypowiedzi radnych mówiąc m. in. do jednego z radnego : „ jeszcze tylko jedna uwaga”, a ten radny miał jeszcze inne uwagi. Ograniczanie wypowiedzi radnych jest rażącym łamaniem ustawy o samorządzie gminnym – proponuję Panu przewodniczącemu aby dokładnie zapoznał się z tą ustawą. Pan Przewodniczący nie dorósł jeszcze do pełnionej przez niego funkcji, a Jak byłam wielokrotną radną to jemu jeszcze zakładano pieluchy.

  • roman
   24 kwietnia 2013 o 13:24

   Jak widać po Pani wpisie i informacji,że była Pani wielokrotną radną to wnioskuję,że tylko krytykować Pani potrafi ,bo z tej działalności jako radnej nic nie wynikło.Bolszewo stało w miejscu przez wiele lat a teraz kiedy coś rusza to znaleźli się znawcy i krytykanci.Dajcie sobie spokój , wasz czas minął i dajcie popracować inny w spokoju.

   • Mieszkanka Bolszewa
    30 czerwca 2013 o 17:28

    Nie polemizuje z lizusami Wójta. Roman !!! Twoja elokwencja, erudycja. aparycja, ekstrawagancja itd. przewyższa nawet Ciebie ☺☺

 162. 8 kwietnia 2013 o 07:49

  Na podanym linku można obejrzeć prezentacje dot. gospodarowania odpadami komunalnymi w Gminie Wejherowo.

 163. Mieszkanka Bolszewa
  8 kwietnia 2013 o 17:18

  ☺☺

 164. R2D2
  28 kwietnia 2013 o 08:35

  Mietek :
  Witam
  Niepokoi mnie fakt, że nowe bolszewskie chodniki są odsnieżane przez ciężki sprzęt tzn. traktory z przyczepami wyładowane piaskiem.
  Wiadomo, że odśnieżanie jest konieczne. Jednak już teraz widać miejscami rozjeżdżoną kostkę na chodniku i otaczającą trawę.
  Uważam, że skoro zostały wydane zapewne niemałe pieniądze na budowę infrastrukury, to warto też zainwestować w odpowiedni sprzęt i o nią zadbać.
  Nie marnujmy pracy ludzi i pieniędzy podatników.
  Mietek

  Efekty już widać. Chodniki przypominają fale na Bałtyku.

 165. Mieszkanka Bolszewa
  30 czerwca 2013 o 17:28

  Nie polemizuje z lizusami Wójta. Roman !!! Twoja elokwencja, erudycja. aparycja, ekstrawagancja itd. przewyższa nawet Ciebie ☺☺

  • Romek
   1 lipca 2013 o 08:38

   Nie jestem lizusem Pan Wójta. Innej reakcji z Pani strony się nie można było się spodziewać.Jeżeli ktoś nie potrafi nic zdziałać czynem to próbuje to zastąpić słowem.Żal mi takich ludzi jak Pani.

 166. Romek
  1 lipca 2013 o 08:33

  1 lipca 2013r. Nowa ustawa śmieciowa w naszej gminie zadziałała! Godz.8 rano i ul. Zamostana posprzątana! Brawo władze gminy. Tylko worków do segregacji brak.

 167. Julka
  1 lipca 2013 o 18:12

  Witam serdecznie, Związku z rewolucją śmieciową, która od dzisiaj weszła w życie mam parę zastrzeżeń. Dlaczego nie uzyskałam żadnych informacji dotyczących jej wprowadzenia? Gdzie są worki do segregacji śmieci? Dlaczego jest taka rozbieżnośc pomiędzy gminą Wejherowo a mistem Wejherowo ( pomimo neleżenia do tej samej gminy)? Miasto Wejherowo płaci przykładowo za rodzinę 5 osobową 39 zł a w gminie jest to kwota 67,5 zł czyli dwukrotnie większa, a jakośc świadczonych usług jest o wiele gorsza ( W mieście: śmieci mieszane co tydzień, segregowane 2x w miesiącu, i dodatkowo posiadają worki na odpady zielone- ponieważ w mieście ludzie mają na balkonach trawniki; natomiast w gmienie: śmieci mieszane: 2x w miesiącu, segregowane 1x w miesiącu i brak worków na odpady zielone). Dlaczego w gmienie Wejherowo nie ma podziału na osoby jak jest w innych gminach i w Wejherowie? Kiedy będzie obniżka cen za wywóz śmieci? Bo opcja która jest aktualnie wprowadzona jest najwyższą, i była obiecano jej obniżkę po roztrzygnięciu przetargu? Ogólnie nie jestem zadowolona z tego że Gmina Wejherowo ma najwyższą stawkę za wywóz śmieci spośród okolicznych gmin, a nawet wyższą niż Warszawa ( tam rodz.5-osobowa płaci 56zł, ale tam średnia krajowa to 4500 brutto). Na gminie otrzymałam wytłumaczenie, że cena jest tak wysoka ponieważ jestem ze wsi, chociaż według logicznego punktu widzenia, dlaczego ludzie ze wsi mają płacic więcej przy tak niskiej jakości usług… Dziwię się, że tylko mi nie odpowiada stawka. Z wyrazami szacunku dla wszyskich.

  • mli
   3 lipca 2013 o 07:27

   Miasto Wejherowo, a Gmina Wejherowo (wiejska) to dwa różne nie powiązane ze sobą niczym prócz nazwy samorządy. Każdy z nich inaczej rozpisał przetarg i wybrał w nim inną firmę wg swoich kryteriów.

   Poza tym, żeby zebrać śmieci ze 50 domów jednorodzinnych śmieciarka musi przejechać znacznie większy dystans i znacznie dłużej to trwa niż w przypadku bloku, gdzie śmieciarka podjeżdża 1 raz i zabiera śmieci z jednego miejsca np. 100 rodzin w nim mieszkających. Stąd ta różnica w cenie.

   W Gminie Wejherowo płaci się od osoby a dodatkowo masz zniżki dla dzieci do 18 roku życia i seniorów bodajże po 60.

   Obniżka ceny wywozu już była, początkowo wywiezienie niesortowanych śmieci 3 osobowej rodziny miało kosztować 88,- PLN miesięcznie.

   Nikt nie jest zadowolony jak ma płacić więcej, ale niestety taką ustawę zaserwowali nam rządzący.

   • Julka
    3 lipca 2013 o 08:40

    Skoro tak to proszę mi jeszcze uprzejmie powiedziec jak się Pańskie słowa mają w stosunku np do wsi Luzino, gdzie nie ma bloków (chyba że o czymś nie wiem). Tam np 6 osobowa rodzina płaci 37 zl. Z czego wynika taka różnica? Otóż moim zdaniem z tego, że w gminie Luzino poprostu dba się o swoich mieszkańców a nie się tylko i wyłącznie od nich ściąga. Proszę się wiec nie zasłaniac ustawą, bo jeżeli np. do Bolszewa specjalnie ma dojezdzac firma z GDAŃSKA to dla mnie osobiście jest to wyraźny sygnał, że albo ktoś nieudolny ogłasza przetarg, albo ma z tego jakies kozysci. A to niezbyt dobrze wróży na następne wybory. A smieciarki tak czy inaczej jezdziły po Bolszewie wczesniej i także były tu domy a cena była o wiele niższa. Proszę mi więc nie opowiadac bajek, bo za to z całym szacunkiem Wójtowi nie płacą.

   • Julka
    4 lipca 2013 o 19:20

    Teraz już nie otrzymam odpowiedzi? Dlaczego skoro Gmina miała 2 lata na przygotowanie tej rewolucji jest tyle niedociągnięc oraz zaniedbań? Jakie były kryteria stawiane podczas przetargu? widocznie były źle dobrane skoro inne gminy potrafiły się zorganizowac, powidomic wszystkich oraz wynegocjowac odpoweidnią stawkę? Mam jeszcze propozycję: skoro ja płacąc rachunku za wywóz śmieci np. Pani Pranczke (osobę wyznaczoną przez Gminę) i ona otrzyma z tego rachunku 8% premię to dlaczego ja nie mogę zapłacic rachunku o 8% mniejszego? Więc z tego wynika że pomimo tego że Gminie nie powinny przysługiwac żadne profity z wprowadzenia nowej ustawy śmieciowej dostaje je… i nie zostawię tego w ten sposób….

 168. Julka
  5 lipca 2013 o 16:35

  Kolejne gratulacje dla Gminy (sarkazm)… Jutro z mojej ulicy są zabierane śmieci segregowane tylko niestety nikt się nie pofatygował i nie dostarczył worków… Gmina proponuje bym sama przyjechała po nie, może jeszcze sama zawiozę śmieci na ekodoline… Bo w końcu płace tylko 70 zł miesięcznie za wywóz śmieci… a może poprostu w takim razie nie powinnam płaci wogóle, w końcu warunki umowy nie zostały spełnione i mam do tego pełne prawo… Chyba będzie trzeba się spotkac z rzecznikiem do spraw konsumenta… Gmina zwala odpowiedzialnośc na firmę, ale w końcu to gmina pobiera opłatę i ona jest za to odpowiedzialna i miała 2 lata na wdrożenie ustawy unijnej, która szczególny nacisk ma na segregację śmieci a nie na przejęcie tego obowiązku przez gminę… Czekam na odpowiedź….

  • Marek
   5 lipca 2013 o 17:24

   Julka wg informacji telefonicznej z UG selekty można wystawić w jakimkolwiek worku np. w worku firmy poprzednio wywożącej odpady, albo w jakimkolwiek innym – może to Ci pomoże.
   W mieście Wejherowo, gdzie mieszka mój brat worki dostarczyli rzutem na taśmę, ale należy je oznakować kodem kreskowym, którego nie dostarczono…
   A moim zdaniem gratulacje należą się też naszemu rządowi, który jedną ustawą rozwala cały rynek, od tygodnia próbuję kupić pojemnik, bo potrzebuję nowego – ceny niebotyczne i trzeba czekać do miesiąca, aż wyprodukują… A z workami pewnie to samo,,,

  • JAGNA
   6 lipca 2013 o 06:26

   Witam, mieszkam przy ul.Słowackiego. Worki na wywóz lipcowy dostarczył nam jeszcze ZUK, w prawdzie było to podobno po przepychankach z UG i kilka dni po ostatnim wywozie, ale dostarczyli , i z tego co mi wiadomo innym sąsiadom też. Pierwszy wywóz niesegregowanych odbył się zgodnie z planem, dzisiaj wywożą segregowane i na stronach urzędu jest informacja, że jeśli nie otrzymał ktoś worków to może w innych wystawić, wszystko wywiozą. Porównując się do innych miejsc w Polsce, gdzie ustawa spowodowała paraliż śmieciowy, moim zdaniem nie mamy podstaw do zbytniego narzekania. Czasem trochę od siebie też trzeba dać, chociażby poszukać informacji. Inna sprawa że głupotą kompletną jest ustawa śmieciowa narzucająca zajmowanie się śmieciami gminie. Można było po prostu dać bezpośrednio firmom sprzątającym te obowiązki które realizuje teraz gmina, a sami by zapukali do wszystkich domów i sciągnęli opłaty.

  • kamil
   8 lipca 2013 o 09:50

   Droga Pani Julko! Czytając Pani wypociny na tym forum stwierdzam, że żal mi Pani.Powinna Pani coś z sobą zrobić. Zamiast marnować czas dawno by Pani wsiadła w autobus MZK i przywiozła sobie worki do segregacji śmieci. Ale widoczni należy Pani do pokolenia „jestem kimś i wszystko mi się należy”.Pozdrawiam.

   • Stary Wyga
    11 lipca 2013 o 07:49

    Proponuję aby uruchomić specjalną linię autobusową do Łężyc. Pan Kamil będzie mógł wtedy samodzielnie zawieźć śmieci na wysypisko, przecież to nie żaden problem. A te kilka złotych, które zapłacił gminie za wywóz… Eee tam… Kto by się o takie drobne kłócił…

   • Julka
    11 lipca 2013 o 09:57

    Skoro gmina przejeła obowiązek wywozu śmieci powinna się również wywiązac z tego co obiecywała. Mała na to dwa lata. Ja nie będę tracic pieniędzy ani czasu na dojazd po worki skoro one powinny dostarczone. Wystarczająco dużo płacę za tą usługę. Mogę miec zastrzeżenia do gminy bo płacę za usługę i mam prawo do jej dobrego wykonania. Ps. z tego co wiem to gmina zapłaciła komuś 25 tys. za rozniesienie worków do segregacji tylko że nie zdąrzyli donieśc ich na czas

 169. bolszewiak
  8 lipca 2013 o 10:25

  minął termin odbioru odpadów segregowanych, a worków ciągle brak…

 170. Agatka
  11 lipca 2013 o 07:14

  Ech,dajcie już sobie spokój z tym narzekaniem.Jak na chwilę obecną gmina dobrze sobie radzi.Można wystawiać segregowane w innych workach,to zróbcie tak.Mnie zresztą worki już przywiezli.I został do nich dołączony harmonogram wywozu nieczystości.Piękne dzięki.
  Wczoraj w Gdyni z mojej posesji,to owszem śmieci zniknęły ,ale razem z nimi pojemnik.I ja za chwilę telefonicznie zacznę go szukać.Na temat worków się nie wypowiadam,bo mam zgłoszone mieszane.
  Może jeszcze tylko mała sugestia.Myślę,na granicy pewności,że nie wszyscy mieszkający czy jak kto woli pomieszkujący w Sopieszynie zgłosili wywóz śmieci.A wiem,że zimą spalają w piecu wszystko co mają i jeszcze więcej,dym czarny i gryzący z komina leci.Może firma wywożaca notowałaby miejsca ,gdzie nie ma wywozu i zgłosiła gminie?To nie powinno być trudne.Na stronie Gdyni jest szczegółowy harmonogram wywozu odpadów z adresami z nr domów.Przez pozostałych mieszkańców ulicy już zostały ustalone dwa adresy bez deklaracji śmieciowej.

 171. Robert
  12 lipca 2013 o 08:53

  Może ja także zabiore głos w sprawie. Mam wielką prośbę do Pana Kamila, by się sam ogarnął a nie obrażał mojej żony, bo albo jesteś ułomnym kretynem, albo pracownikiem tego patologicznego urzędu i mam do ciebie małą rade. Jak ja z kims zawieram umowe to sie poprostu z niej wywiązuje. Wynika to ze zwykłej przyzwoitości oraz takze z wychowania. Wiec nie pisz mi tu bzdur azeby samemu przywiezc sobie te zasrane worki bo to gmina ma mi je dostarczyc. za to place co miesiac kase, a jak place to wymagam. Widze jednak ze szanowny Pan Kamil nalezy do zdecydowanej mniejszosci (co mozna przeczytac na forum) osob, ktore wywalaja kase w bloto, czyli placi za cos co powinno mu byc dostarczone i jeszcze sam to sobie dostarcza z usmiechem na ustach. Panie Kamilu może uważa się Pan za osobe inteligentną, ale piszac takie bzdury tylko urąga Pan samemu sobie. A to jest poprostu przykre. No chyba, że pracuje Pan w urzedzie i naklada sie na Pana obowiązek pisania i obrazania osob, z ktorych to podatkow pobiera sie pensje. To także jest przykre i nawet troche żenujące.

 172. Jagna
  17 lipca 2013 o 10:38

  czy ktoś wie co się wczoraj działo przy ul. Słowackiego ? policja, straż pożarna, pogotowie

  • Paweł
   17 lipca 2013 o 11:56

   tak, zaginela starsza osoba – ponad 80-scio letnia, juz ja odnalezli, wiecej info: http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/14242-zaginal-81-letni-mieszkaniec-gminy-wejherowo.html

  • Mieszkanka Bolszewa
   23 listopada 2013 o 01:02

   Panie Robercie ma Pan wielką rację odnośnie tego Kamila wiele osób mówi, że on ma coś głową i przydałby się jemu psychiatra. Dlaczego inni urzędnicy Gminy Wejherowo zachowują się normalnie i są bardzo uprzejmi, mili i oraz sympatyczni, a temu Kamilowi odbija „szajba”.

 173. bolszawianka
  27 września 2013 o 12:26

  Witam chciałabym zapytac mieszkańców bolszewa ktorych dzieci uczęszczają do szkoły 1-3.czy jestescie zadowoleni z tej nowej szkoły?

 174. olka
  27 września 2013 o 12:37

  mamy nową szkołę! czy możemy liczyć na nową drogę dojazdową do niej,bo nie wiem czy ktoś zauważył że dojazd jest tragiczny .duzo dzieci jedzie rowerem po tych kamlotach i przebija sobie opony,juz nie wspomnę o kałużach które się tam tworzą

 175. Max
  18 października 2013 o 06:45

  Widać że forum umiera, nie ma już pana „Doradcy Zabieglińskiego” w urzędzie i nie ma komu odpowiadać na pytania mieszkańców. Widać również, że nasz obecny wójt zrezygnował z części obiecanych inwestycji na terenie naszej miejscowości. Szkoda

 176. Max
  19 października 2013 o 08:06

  Do moderatora, widzę że nie chcecie z a bardzo umieszczać wszystkich komentarzy, a to nie ładnie, forum powinno być dla mieszkańców a nie na odwrót mieszkańcy dla forum.

 177. Monika
  5 listopada 2013 o 13:00

  Witam 🙂 Znalazłam to forum w wyszukiwarce. Planuje się wybrać w tym roku, w zimie do Wejherowa, na stronie znalazłam fajne atrakcje turystyczne http://www.wejherowo.pl/turystyka/wydarzenia.html, jednak czy jest tam coś ciekawego w zimie? jakieś lodowisko itd? 🙂

 178. obserwator
  22 listopada 2013 o 20:06

  No cóż zasada urzędowania – praktycznie wszędzie jest taka sama: 1. wygrać wybory, 2. po wyborach od razu coś tam pokazać społeczeństwo, 3. czas „wyciszenia” gdzie każdy obmyśla jakieś tam strategie zabłyśnięcia oraz tym samym „znalezienia swojego miejsca w szeregach władz”, 3. „trzeba odrobić straty” – czyli rodzina, znajomi, pociotki, interesiki mniejsze lub większe poszczególnych „urzędników”. – dłuższy okres czasu. 4. zbliżają się wybory – czas na kiełbasę wyborczą. 5. Kolejna kadencja…..
  W podsumowaniu wszystkiego podkreślane są słowa: ” służymy, zgodnie z prawem, dla bezpieczeństwa” itd. Jakby nie było trzeba jednak przyznać, że obecni włodarze póki co zrobili wg, mnie dla Bolszewo w krótkim czasie naprawdę sporo – poprzednicy którzy byli to po prostu ohyda. Cóż poobserwuję i zobaczę jak długo będzie teraz trwał czas na zatrudnianie rodziny, znajomków, pociotek itd. ile czasu upłynie zanim beda urząd traktowac jak własny biznes – a u niektórych daje sie to już powoli zauważać.
  Ponieważ ogólnie wiem sporo, gromadzę sobie to i owo i z pewnością sie ze wszystkimi podzielę. pozdrawiam

 179. Obserwatorka
  23 listopada 2013 o 00:42

  Szkoda Doradcy Zabieglińskiego, ale kto go wygryzł?

 180. Mieszkanka Bolszewa
  23 listopada 2013 o 00:46

  Zawiodłam się na Wójcie Skwarło i żałuję, że na niego głosowałam. Wizjer – brukowe czasopismo, które wspierało obecnego Wójta opluwało byłego Wójta Kepkę. Ten niczym brukowiec pokazywał jakieś dziury na gminnych drogach, zalane ulice gminne, dziurawe chodniki itd. ale nic się nie zmieniło za czasów zresztą straconej kadencji obecnego, że tak powiem Pseudo Wójta. Panie Skwarło już nigdy nie oddam na Pana głos i będę wszystko robiła w czasie kampanii wyborczej aby wspierać przyszłego Wójta , który będzie tego godzien. Mam prośbę do wszystkich mieszkańców Gminy Wejherowo róbcie zdjęcia tam gdzie jest nieporządek w naszej Gminie i pokazujcie je na Facebooku, w prasie lokalnej w TTM czy nawet w TVP.

 181. Wizjer
  24 listopada 2013 o 01:50

  Zgadzam się w pełni z komentarzem mieszkanki Bolszewa. Powiem coś więcej jak ktoś wypowiada się krytycznie o władzach gminnych to oni zaraz szukają haków na tych co ich krytykują. My wyborcy ich rozliczymy w WYBORACH 2014 i już nie będą szukali na nas haków. .

 182. Mieszkanka Bolszewa
  24 listopada 2013 o 02:02

  Mam bardzo krytyczną uwagę do pseudo Wicewójta, niech Pan nie wysyła złośliwych pism do mieszkańców. „Kto zło sieje ten zło zbiera”

 183. marcinl25@wp.pl
  24 listopada 2013 o 21:19

  Witam, proponuję przyjrzeć się sprawie wałęsających się psów po Bolszewie. Gdzie należy zgłosić jeśli na podwórku pojawi się pies groźnie wyglądający? W sobotę miałem taki problem gdy w nocy musiałem dostać się do samochodu a po posesji chodził pies wyglądający na rasę niebezpieczną. Dodam, że posesja była zamknięta ale pies poradził sobie z otwarciem furtki, widziałem jak to zrobił dzień później. Należy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców , w końcu wiadomo czym grozi kontakt z nieszczepionym zwierzęciem.

 184. Arek
  26 listopada 2013 o 19:18

  Witam Fajnie ze jest takie forum mam z kolegami zastrzezenie co do dzialania silowni w hali w Bolszewie Otóż na stronie internetowej ani gminy ani gimnazjum nie ma informacji na temat dzialania silowni. Bardzo duzo ludzi narzeka na jej dzialanie. Kiedy sie nie przychodzi to obsluga informuje ze jest zarezerwowane i nie mozna wejsc. Na stronie ani cennika nie ma ani regulaminu – dobrze by bylo gdyby ktos sie tym zajal. Podobnie z sauna? Czy jest czynna dla mieszkancow czy jest bo jest i stoi nieuzywana?

  Arek

 185. Mieszkanka Bolszewa
  30 listopada 2013 o 16:49

  Podaję autentyczny tekst opublikowany na Forum Gminy Wejherowo, cytuję : „Informujemy, że 29 listopada 2013 r. swoje funkcjonowanie zakończy oficjalne Forum Gminy Wejherowo. Decyzja ta umotywowana jest pojawianiem się coraz większej ilości treści o charakterze niecenzuralnym, pozbawionych wartości merytorycznej. Jednocześnie zapraszamy do kontynuowania dyskusji na facebookowym profilu Gminy Wejherowo”. Czego boi się ta pseudo władza Gminna, że jak tchórz ucieka na profil Facebooka??? Na Facebooku też znajdą się odważni fejsbookowicze, którzy będą nadal pokazywać prawdę o tej pseudo władzy Gminnej, która zatrudnia kolesiów, znajomych, rodzinkę itd. Zmienimy to w wyborach samorządowych 2014. Przeglądałam wszystkie komentarze i nie dopatrzyłam się treści o charakterze niecenzuralnym to wstyd i hańba, że osoby odpowiedzialne za Forum Gminy Wejherowo kłamią i łżą na sam koniec przed jego zamknięciem.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: